XXANAXX

XXANAXX

Data:
29 Styczeń 2014
start 20:00
Cena: 15 pln
Facebook Event

Miejsce:
Kredytowa 9
Warszawa
Kredytowa 9
Poland

Zagrają:
XXANAXX

Browar Perła zaprasza na koncert electro duetu XXANAXX.

XXANAXX to duet prezentujący szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Projekt tworzy dwójka artystów – wokalistka Klaudia Szafrańska oraz Michał Wasilewski (znany jako Voo), do którego zadań należy odpowiednia obsługa instrumentów. XXANAXX został założony w 2012 roku w Warszawie.

Klaudia (lat 19) pochodzi z Konina, Michał (lat 31) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu ‘X Factor’, poszukiwała producenta, a Michał rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki, które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

Zespół pracuje obecnie nad swoim pierwszym studyjnym pełnometrażowym wydawnictwem.

KONCERTOWI TOWARZYSZYĆ BĘDZIE PREMIERA NOWEGO KLIPU XXNNAXXu.

XXANAXX GOT U UNDER – trailer from zablocki.lukasz on Vimeo.