XXANAXX x Fresh Lemons

XXANAXX x Fresh Lemons

Data:
30 Styczeń 2014
start 21:00
Cena: 15/25 pln
Facebook Event

Miejsce:
Lizard King
Toruń
Kopernika 3
Poland

Zagrają:
Fresh Lemons, XXANAXX

Freedom Sound Art Agency , Many Kilos oraz klub Lizard King Toruń zapraszają w czwartek 30 stycznia na koncert zespołu XXANAXX oraz zespołu Fresh Lemons. Kompozycje pełne analogowych brzmień, głębokich basów i przestronnych pogłosów. Kojące i ciepłe dźwięki, do których chętnie wyskoczysz na parkiet.

XXANAXX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka).

Klaudia (lat 19) pochodzi z Konina, Michał (lat 31) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu ‘X Factor’, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

W chwili obecnej duet pracuje nad debiutanckim albumem, pierwszy singiel zatytułowany Disappear został wypuszczony w Grudniu 2012 roku.

Fresh Lemons to kolektyw dwóch płockich didżejów i producentów – Mariusza Lewandowskiego i Łukasza Matusiaka – powstały w 2009 roku. Duet w swoich produkcjach łączy delikatne, zmysłowe i głębokie brzmienia. Stąd ich preferowanymi gatunkami są: Deep House, Electronic, Chill House. Ponadto dwukrotni uczestnicy Ursynalia Warsaw Student Festival oraz Lech Summer Night, zwycięzcy plebiscytu na najlepszego płockiego dj-a organizowanego przez portal naszemiasto.pl, finaliści PACHA Poznań Resident Contest oraz wielu innych konkursów. Od 2013r związani z wytwórnią muzyczną Taste The Music, gdzie na chwilę obecną wydali dwa utwory – Forget About You oraz Better Place.Bilety w przedsprzedaży:
15 pln – bar klubu Lizard King ul. Mikołaja Kopernika 3 od godz. 18:00 do zamknięcia
20 pln – Ticketpro – http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1249745-xxanaxx-2.html
(Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert)