Dype 1st bday | OBJEKT & BARKER @Brzozowa 37 + KONKURS!

Dype 1st bday | OBJEKT & BARKER @Brzozowa 37 + KONKURS!

Drugi dzień kalendarzowej wiosny przynosi Nam nie lada niespodziankę. Swoje pierwsze urodziny obchodzi świeży kolektyw promotorski ukrywający się pod nazwą dype. Dzięki ludziom stojącym za tym projektem mogliśmy przez ostatnie dwanaście miesięcy gościć w naszym kraju takich tuzów elektronicznych dźwięków jak chociażby: Untold, Levon Vincent czy Fantastic Mr Fox. Dzień święty trzeba święcić więc solenizanci uderzyli mocno zapraszając 22 marca na ulicę Brzozową 37 dwóch konkretnych graczy. Mowa tu o dwóch Brytyjczykach mieszkających obecnie w Berlinie – TJ Hertz aka Objekt oraz rezydent berlińskiego Berghain / reprezentant Ostgut Ton – Barker!

***

Objekt ( Hessle Audio /UK/ DE)

TJ Hertz znany szerszemu gronu jako Objekt mimo niezbyt licznej dyskografii jest postacią o niezwykle mocnej i ugruntowanej pozycji na scenie. W muzycznym obiegu pojawił się w 2011 roku wydając dwa white labele, które do dzisiaj mimo upływającego czasu służą za wizytówkę anglika . Nie bez znaczenia są również remixy dla SBTRKT i Radiohead lecz nie da się ukryć, że numerem jeden w talii kart jest słynna dwunastka „CactusPurcupine” wydane nakładem Hessle Audio. Wszystko prowadzi do tego iż ciężko dopasować jego produkcje do jednego konkretnego gatunku. W swoich utworach bardzo naturalnie i zwinnie łączy elementy dubstepu oraz techno mieląc je na swój indywidualny sposób. Śmiało można zauważyć, że przeprowadzka do Berlina wyszła jak najbardziej na plus ponieważ w swoich produkcjach młody inżynier dźwięku ze szwajcarską precyzją łączy to co najlepsze, czerpiąc wpływy od Londynu aż po Berlin.

Barker ( Ostgut Ton / Leisure System / UK / DE)

Barker – również Anglik zamieszkujący obecnie Berlin. Reprezentant kultowej techno oficyny wydawniczej Ostgut Ton, to druga nie mniej gorąca postać, która pojawi się tego dnia na brzozowej. Znany ze współpracy z Baumecker’em od małego kształcił się w grze na różnego rodzaju instrumentach. Później po przenosinach do Brighton przyszła pora na studiowanie muzyki a jeszcze później pod aliasem Voltek produkował pierwsze kompozycje utrzymane w stylistyce IDM-u. Przenosiny do Berlina okazują się momentem przełomowym gdyż trafia on do agencji przy Berghain odpowiedzialnej za bookingi artystów i tam poznaje swojego przyszłego muzycznego kompana Baumeckera. Jest również jednym z założycieli legendarnych, cyklicznie odbywających się w Berghain eventów – Leisure System. Po kilku latach, cykl eventów przerodził się w wytwórnie o tej samej nazwie, dla której wydają m.in. Dopplerefekt, Eeprom czy JETS (Machinedrumm & Jimmy Edgar).

Bilety możecie zamawiać tutaj:

1. URODZINY DYPE: OBJEKT & BARKER | BRZOZOWA 37 | WARSZAWA

Ale my z tej okazji również chcemy Wam zrobić prezent i rozdać dwa pojedyncze wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy, że polubicie ten tekst na naszym wallu na Facebooku oraz wymienicie trzy oficyny wydawnicze, w których Objekt wydawał dotychczas.

Więcej szczegółów w naszym kalendarium.