Kowton @ Cud nad Wisłą

Kowton

Music of the Future to impreza organizowana przez warszawski kolektyw Djski – Mustnotsleep, która kontynuuje profil działania kolektywu, czyli intensywne promowanie na terenie Polski inteligentnej elektroniki, by dotrzeć z tą muzyką do jak najszerszego grona słuchaczy i klubowiczów. Ta wyjątkowa impreza będzie gościć jednego z najbardziej interesujących brytyjskich producentów ostatnich lat: Kowtona, znanego z łączenia w swoich setach subbasowego świata z żywiołową rytmiką house’u. Oprócz niego wystąpią organizatorzy: Mustnotsleep, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęli przedstawiać ludziom muzykę spod szyldu UK Funky, Future Garage czy Future Bass.

Kowton

KOWTON (UK)

Czy jakikolwiek producent jest w stanie zatrzeć różnice między dubstepem a techno? Wielu nie wierzy w taką możliwość. A bristolski producent Kowton pozwala nam wierzyć, że jednak ktoś taki istnieje. Kowton (początkowo znany jako Narcossist) już od ponad 4 lat obniża tempo o dobre 15 bpm i łączy mocno wybijane bębny i dubstepowe brzmienie, ktore wkłada we wzór muzyczny techno czy house’u. Mimo, iż jego muzyka odchodzi od stricte dubstepu on sam nie pozostawia tych brzmień w tyle co można usłyszeć w jego setach (m.in. w tym, który został nagrany z myślą o Resident Advisor).

 

MUSTNOTSLEEP

Duet warszawskich dji i producentów. W swoich setach łączą uk funky, dubstep, future garage ogólnie szeroko pojętą elektronikę. Pierwsze kroki djskiego stawiali ponad 4 lata temu puszczając w większości warszawskich klubów takich, nieznanych wtedy jeszcze w Polsce, twórców jak Benga, Vex’d czy Burial. Grali i organizowali imprezy z takimi gwiazdami jak Jazzsteppa, Beans z Anti Pop Consortium, Jamie Vex’d, Ekaros, Arts the Beatdoctor czy Jon Kennedy.

http://www.mixcloud.com/mustnotsleep/mustnotsleep-playground-mix/
http://www.mixcloud.com/kacperp/

17 czerwca 2011

MUSIC OF THE FUTURE presents: KOWTON (UK)

Cud nad Wisłą
Warszawa
start: 21:00
wstęp: 10

zagrają:

Kowton
Mustnotsleep
Think