Original Source Up To Date

Original Source Up To Date

Zaskoczeni nową nazwą? Między innymi dzięki niej finał tegorocznej edycji festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie. Do grona naszych partnerów dołączył nowy sponsor. Markę naturalnie intensywnych żeli pod prysznic Original Source, podobnie jak ekipę naszego festiwalu cechują niespożyta energia, świeżość i twórcze zaangażowanie.

Original Source Up To Date będzie więc wydarzeniem, które dostarczy wielu artystycznych wrażeń. W tym miejscu chcielibyśmy przeprosić fanów Rutyny, gdyż ona nie dostanie od nas zaproszenia. Nigdy. Jeżeli myślicie, że Original Source Up To Date to po prostu festiwal, jesteście w dużym błędzie. Robimy wszystko, żeby każdy uczestnik wiedział: to JEGO festiwal. Muzyka, ludzie i miejsce, w które wkładamy całą swoją inwencję – to wszystko szykujemy z myślą o unikatowym przeżyciu, które, mamy nadzieję, spotka każdego z Was.

Original Source Up To Date nie mógłby odbyć się bez finansowego wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Cieszymy się, że inicjatywa lokalnego środowiska muzycznego z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie w wielu gremiach, dzięki czemu festiwal wciąż może się rozwijać.

Original Source Up To Date to elektronika i hip-hop na najwyższym poziomie. Muzycznym spotkaniom bez granic towarzyszy dialog muzycznych kultur bez uprzedzeń.

21-22 września po raz trzeci zapraszamy do Białegostoku. W kompleksie surowych magazynów wojskowych przy ulicy Węglowej zagoszczą nowe, niepospolite nurty muzyczne w stosownym towarzystwie klasycznych brzmień. Pojawią się artyści reprezentujący najświeższe dźwięki oraz Ci, bez których nie byłoby mowy o kształcie dzisiejszej muzyki. A wszystko to w atmosferze niespotykanej nigdzie indziej. Wiadomo, „w Paryżu najlepsze kasztany rosną na placu Pigalle”, a najlepszy festiwal tej jesieni… po prostu zapraszamy.

Z przyjemnością ogłaszamy pierwszą połowę line upu. Zamkniemy go ogłoszeniem w drugiej połowie czerwca. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, wprowadzamy do sprzedaży limitowaną (500 sztuk) pulę karnetów w promocyjnej cenie 39zł!

Zagrają:

DOPPLEREFFEKT LIVE! – (Rephlex, Gigolo) – Monachium, Niemcy

Dopplereffekt są jednym z najbardziej intrygujących projektów na scenie muzyki elektronicznej. Mastermindem projektu jest Gerald Donald aka Heinrich Mueller, czyli enigmatyczna postać, która stała również za takimi projektami jak Drexciya, Arpanet, Japanese Telecom czy der Zyklus. Oznacza to nie mniej nie więcej, że gościć będziemy absolutnie kluczową postać sceny elektro. Nieliczne zarejestowane występy i wywiady duetu jeszcze bardziej budują otoczkę wokół ich pierwszej wizyty w Polsce. Spodziewajcie się robotycznej mocy jak z Gesamtkunstwerk, ale przygotujcie się również na zwiedzanie okolicznych galaktyk podczas (jak określają sami Dopplereffekt) dojrzałego, odważnego, audiowizualnego live actu na Original Source Up To Date. This is ’Techno’ in the sense that the term was originally intended.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dopplereffekt

 

LUKE SLATER / PLANETARY ASSAULT SYSTEMS – (Mote Evolver, Ostgut Ton) – Londyn, UK

Już od około 20 lat Luke Slater jest jedną z kluczowych postaci światowego techno. Od jego pierwszych produkcji w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych zmieniło się wiele, ale jego muzyka dalej kręci najlepszymi parkietami świata. Ostatnie wydawnictwa na wiodącym labelu Ostgut Ton oraz dynamiczny rozwój wytwórni Luke’a – Mote Evolver – po raz kolejny potwierdziły jego pozycję. Gotowi na spotkanie z kolejną legendą na białostockim festiwalu

http://planetaryassaultsystems.tumblr.com/

VAKULA – (Shevchenko, Archipel) – Konotop, Ukraina

Ukraiński DJ, znany ze swojej rezydencji w moskiewskim klubie Propaganda, gdzie z Niną Kravitz wypromowali na cały świat cykl imprez Firday’s Voices. Wydając single na wielu undergroundowych labelach doszedł do momentu, gdzie, jako V, wypuścił album który został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy. Stylowo wpisuje się perfekcyjnie w obecne odrodzenie się house’owej sceny. Muzyka Vakuli obfituje w afro-amerykańskie naleciałości, jednak jak sam mówi, bliższe mu są ukraińskie krajobrazy. Czasami porównywany do Theo Parrisha, opowiada swoją własną historię która dzieje się z dala od USA. Na scenie Technosoul pokaże czym naprawdę jest Konotop House.

http://www.facebook.com/pages/Vakula/111080752247139

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/80227″ iframe=”true” /]

HADAMARD LIVE! (Transient Force, Semantica, Bunker) – Amsterdam, Holandia

Hadamard to postać, której muzyka przemyciła już spore ilości basu przez undergroundowe electro-wytwórnie (Transient Force, Semantica, Bunker, Mighty Robot, Last Known Trajectory) Jak artysta sam twierdzi, najbardziej kręci go badanie zależności między ludzką naturą, przyszłością a najniższymi częstotliwościami w muzyce. Autorytetu w tej dziedzinie mu nie odmówimy. Zapraszamy na wykład na żywo podczas Original Source Up To Date. Oczywiście po raz pierwszy w Polsce.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/1646759″ iframe=”true” /]

SHIFTED – (Avian, Mote-Evolver) – Londyn, UK

Shifted aka Pacific Blue aka Relay – prawdopodobnie najszybciej wspinająca się na szczyt osoba w świecie techno. Zadebiutował naprawdę niedawno, w 2011, wydając dwie EPki na jednym z najważniejszych w tej chwili labeli, Mote-Evolver. Jego surowy, głęboki styl momentalnie został doceniony przez „starych wyjadaczy”, prowadząc do współpracy z takimi legendami jak The Black Dog czy kolektywem Sandwell District. Na początku tego roku wydał swój pierwszy album, który w kręgu jest uważany za najlepszą dotychczasową produkcję 2012. Podobnie jak wydawnictwa na jego własnym labelu Avian, cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem. Został wyprzedany na pniu. Do Białegostoku wpada z DJ setem – pulsującym i przenikającym, czystym angielskim techno.

http://shifted-music.com/

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/14582″ iframe=”true” /]

KETTEL – (Sending Orbs, Planet Mu) – Groeningen, Holandia

Reimer Eising, trzydziestoletni holenderski producent muzyki dla gnomów, nazywający sam siebie przyszłym czarodziejem. Coś w tym jest. W magiczny sposób, od 2001 roku, Kettel tworzy kompozycje nasączone IDM-em, electro, acidem, organicznymi dźwiękami i fortepianowymi pasażami. Czego możemy się spodziewać po jego dziewiczej wizycie w Polsce? Wszystkiego. Od niemal ambientowych, unoszących melodii, do ciężkich, parkietowych beatów. Reimer twierdzi, że muzyka to przede wszystkim piękno, emocje i rozrywka. Co z tego, że cały świat twierdzi to samo. On mówi to 3 razy bardziej dosadnie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kettel

http://www.facebook.com/pages/Kettel-music-official/113767081982933

ONRA (All City Records) – Paryż, Francja

Onra czyli Arnaud Bernard jest producentem muzycznym z Paryża. Wychowany na hip hopie, czerpiący inspiracje z wielu różnych styli. Pierwsze jego wydawnictwo (kolaboracja z Quetzal’em z 2006 roku) było grane przez wielkie nazwiska jak Giles Peterson czy Benji B. W tym samym roku odbył pierwszą wycieczkę do Wietnamu, z któraj udało mu się przywieźć kolekcję Chińskich i Wietnamskich płyt winylowych. Album powstały z tego spowodowal, że Onra stał się wielki na całym świecie, a singiel The Anthem rozbrzmiewal na wielu kompilacjach oraz kilku reklamach TV.

W maju 2010 roku irlandzka oficyna All City Records wydała jego ostatni album „Long Distance”. Jest to płyta na, na którą wielki wpływ miała muzyka lat 80, electro-funk, nowoczesny soul i boogie. Na swoim blogu polecał go Jay-Z, a Pitchfork dał mu 8.0/10pkt.

http://www.facebook.com/pages/Onra/40681565677

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/203488″ iframe=”true” /]

FISZ EMADE / TWORZYWO SZTUCZNE

W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i ich projektów (Tworzywo) stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Ciągle żywe, soulfunkowojazzowe wibracje ubierają często w najnowsze osiągnięcia elektronicznej awangardy. Bracia Fisz i Emade wydali osiem różnych płyt („Polepione dźwięki”, „Na wylot”, „F3”, „Wielki Ciężki Słoń”, koncertowa „Tworzywo na Rzywo”, ubiegłoroczny „Piątek 13”, „Heavi Metal” oraz nagrana przez Fisza z DJ Envee „Fru!”), na których Fisz i Emade zmieniali zarówno warsztat jak i instrumentarium. Do tego liczne występy DJ-skie Fisza, w których partnerują mu zależnie od okoliczności Bunio (razem tworzą duet DJ-ski X Boys), Envee lub Emade. W lutym 2008 ukazał się album „Męska Muzyka” firmowany przez rodzinne trio Waglewski Fisz Emade (nagrodzony „Złotą płytą”, pierwszą w karierze braci Waglewskich).

http://www.fiszemade.com

https://www.facebook.com/FiszEmade

DEX:SFX (Faith SFX & DJ Angelo) – Londyn, UK

Sztuka naśladowania głosem instrumentów perkusyjnych jest jednym z centralnych elementów w kulturze hip hopowej. Faith SFX rozpoczął muzyczną drogę w 2003 roku i prędko stał się rozpoznawalny. Na codzień pracuje z Proffesor Green, Plan B, grywa w radiach, miał niejedno tourne po USA i Australii. Jego występy przyciągnęły uwagę Elton Johna i JD Kool Herc’a. Na Original Source Up To Date wystąpi w parze z DJ’em Angelo, który wspomaga Faith’a na gramofonach, genialny przepis.

https://www.facebook.com/pages/FaithSFX/66036326354

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/364265″ iframe=”true” /]

PIXELORD (Hyperboloid Records) – Moskwa, Rosja

Alexey Devyanin, człowiek pochodzący z Moskwy. Pod pseudonimem PIXELORD tworzy świetne beaty. Gral w Chinach i reszcie świata, inspirowany hiphopem, dubstepem i funkiem dokłada do perkusji dźwięki z Nintendo i tak powstaje jego muzyka. Mieszkanie w Moskwie powoduje, że Alexey żyje szybko, co wg niego można usłyszeć. Jest grafikiem, produkuje muzykę do kilku projektów, oraz zajmuje się nową telewizją internetową cybr.tv.

https://www.facebook.com/pixelord

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/355033″ iframe=”true” /]

DJ SCOTCH EGG (Load Records) – Berlin / Japonia

Shigeru Ishihara to Japończyk zamieszkały w Berlinie zajmujący się produkcją Game-Boy’owej muzyki chiptune/gabba itp. Wydawał w wytwórniach Wrong Music, Adaat oraz Load Records. Pracował z Hrvatskim, Mike’m Paradinas, Bong-Ra. Zazwyczaj wychodzi na scenę przebrany za wielką kurę. Jego pseudonim wywodzi się z nazwy popularnego w Szkocji dania.

https://www.facebook.com/pages/DJ-Scotch-Egg/112467778766395

TEN TYP MES

Ten Typ Mes to jedna z najważniejszych postaci w polskim hip hopie. Ostatnie płyty udowadniają również, że należy mu się szacunek w gatunku tak ogólnym, jak po prostu polska muzyka. Autor tekstów, producent i kompozytor, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com, kapitalny raper i – okazjonalnie – interesujący wokalista, rozpoczął karierę w 2002 r. Mes (wł. Piotr Szmidt), od początku grał z odbiorcami w otwarte karty – opowiadając o swoich słabościach, źle inwestowanych uczuciach, nałogach czy rozbitej rodzinie. Ten liryczny ekshibicjonizm zapewnił mu wierne grono fanów o otwartych umysłach, zaznajomionych ze współczesną kulturą.

Ostatnia płyta artysty pt. „Kandydaci na szaleńców” (2011 r.) została świetnie przyjęta, otrzymała status Złotej Płyty, a muzyczna różnorodność (hip hop przyprawiony soulem, dubstepem czy punk rockiem) poruszyła i zainteresowała wiele środowisk związanych ze współczesną muzyką miejską.

 

BILETY:
I tura w dniach 22.05 – 18.06.2012:

39.00 PLN – karnet dwudniowy – pula promocyjna 500 szt. 49.00 PLN – karnet dwudniowy – po wyczerpaniu puli, do 18.06.

II tura w dniach 19.06 – 20.09.2012:

29.00 PLN – bilet jednodniowy na 21.09. 39.00 PLN – bilet jednodniowy na 22.09. 59.00 PLN – karnet dwudniowy

III tura NA FESTIWALU 21-22.09.2012:

39.00 PLN – bilet jednodniowy na 21.09 dostępny tylko 21.09. 49.00 PLN – bilet jednodniowy na 22.09 dostępny 21 I 22.09. 69.00 PLN – karnet dwudniowy dostępny tylko 21.09.

Bilety dostępne:
– w sieci Ticketpro.pl (m.in. salony Empik)
Listę wszystkich punktów sprzedaży znajdziesz TU. – na MUNO.PL

plus w Białymstoku:
– Kawiarnia Labalbal ul. Warszawska 21 lok. 3 – Free-Way Plaza ul. Sw.Rocha 14A/11
– Free-Way Malmeda 19 lok. 25

wkrótce zostaną uruchomione dodatkowe platformy sprzedaży biletów