RBMA @ WaWa

RBMA @ WaWa

Red Bull Music Academy @ Warszawa

Ostatni weekend listopada w Warszawie zabrzmi dźwiękami Red Bull Music Academy. W piątek 25.11 w Cafe Kulturalna wystąpią bowiem takie gwiazdy jak Machinedrum (UK), Full Crate & Mar (NL), Mr. Krime, MNSL oraz Ment XXL. Całe wydarzenie odbędzie się w ramach 1szej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które opanują w dniach 25-27 listopada stolicę. Gwiazdą wieczoru bez wątpienia będzie jeden z najbardziej wpływowych artystów dzisiejszej sceny klubowej, czyli Travis Stewart. Jego występu były jednymi z najciekawszych wydarzeń festiwali Unsound i Tauron Nowa Muzyka – tym razem po raz pierwszy zjawi się w Warszawie z solowym projektem Machinedrum.

Machinedrum

Jego muzyka to pełen energii, taneczny live act łączący wpływy klasyki brytyjskiej elektroniki (uk garage, 2step, funky) z dziedzictwem sceny Chicago (od house’u po juke). Tuż przed nim na scenie pojawi się holenderski duet producencko – wokalny Full Carte & Mar. Full Crate to tegoroczny absolwent Red Bull Music Academy, a Mar to zdecydowanie jeden z najciekawszych świeżych soulowych wokalistów, któremu rozgłos przyniósł ostatnio solowy, coverowy projekt Mar Variations. Ich koncerty to nastrojowa mieszanka soulu oraz funkowego groove’u w New beats’owych aranżach. Klimaty te nieobecne są Mr.Krime’owi – który zagra z okazji pojawienia się jego świeżego mikstejp „Phat’n’all dat”. Po sukcesach Krimestory vol. 1 i 2, pełnych jazzowych i funkowych smaczków, tym razem Krime przeniósł się w lata 90. i wybrał najtłustsze, choć niekoniecznie oczywiste dla tej dekady utwory hiphopowe. To nie koniec premier tej nocy – po raz pierwszy będzie można również usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty Menta XXL – producenta kultowego Rasmentalismu. Tym razem wystąpi solo w otoczeniu 2 bitmaszyn (MPC 2000XL & Maschine) i gramofonu, a w czasie występu odsłoni produkcje z debiutanckiego wydawnictwa w ramach U Know Me Rec. zatytułowanego „80s Lovers”. Całości wrażeń dopełni MNSL – kolejny polski absolwent Red Bull Music Academy, którego produkcje wydały prestiżowe Kitty-Yo oraz Dublab z Los Angeles, a w swojej karierze miał przyjemność dzielić scenę z takimi artystami jak Four Tet czy Hudson Mohawke. Red Bull Music Academy Night odbędzie się w ramach Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane.

Andreya Triana

W ich trakcie, nazajutrz po imprezie, odbędzie się również otwarte spotkanie z Andreyą Trianą, absolwentką akademii Red Bulla z roku 2006, której występu będziemy mogli posłuchać tego samego wieczoru w Fabryce Trzciny.