Talib Kweli w Katowicach

Talib Kweli w Katowicach

Katowice mają szczęście w sprowadzaniu rap gry zza oceanu, ponieważ oprócz Dja Premiera, swoją obecnością zaszczyci nas także Talib Kweli. Raper, który zarówno w podziemiu jak i w komercyjnych kręgach jest uznawany za postać zasłużoną i rozchwytywaną. W 1998 roku nowojorczyk, połączył swoje siły z równie imponującą osobowością jaką jest Mos Def, tworząc jeden z najlepszych albumów hip-hopowych o nazwie „Mos Def and Talib Kweli are Black Star„. Album, który jak na tamte czasy przepełnione falą wulgaryzmów, nienawiści i gangsterki, był niesamowicie łagodny, a obaj raperzy zamiast używać co chwilę 'f’ word, rapowali o miłości i pięknych kobietach. Ich przekaz był tak prawdziwy i wartościowy, że z całą pewnością zasługują na obecną sławę. Niestety był to jedyny ich wspólny twór bo później, Talib i Mos poszli w solowe kariery, choć oczywiście wspierali się na swoich albumach. Przykładem może być rewelacyjny History z drugiego albumu Mos Defa, który klimatem powraca do Black Star. W 2002 Talib wydał przepełniony soulem i jazzem(a chęć nawiązywania do tego gatunku ujawniła się przy wspólnych utworach z The Roots) „Quality”, gdzie za produkcje odpowiedzialni byli m.in. J Dilla czy Kanye West, kontynuuje wątki zapoczątkowane na Black Star i ugruntowuje pozycję Taliba jako rapera, który także w pojedynkę potrafi nagrywać piękne rzeczy.

Posłuchajcie jednego z najcudowniejszych utworów jakie wyszły spod rąk rapera

Ten koncert polecamy szczególnie osobom znudzonym współczesnymi, pseudo mrocznymi trapowymi popłuczynami i osobom, które chcą wiedzieć w czym tkwi piękno hip hopu.

Rapera supportować będą: HD Been Dope – objawienie nowojorskiej sceny hip-hopowej, Mielzky & DJ Chwiał oraz Menippe – projekt, który od lat konsekwentnie rozdaje swoim odbiorcom dawkę niszowego i alternatywnego hip-hopu.

Czas i miejsce: 22 listopada, godz. 19:00, Mega Club

Bilety: 50zł I pula, 60zł II pula, 70zł III pula(w dniu koncertu)

Wydarzenie na facebooku