Historia walecznej myszy czyli nowy klip Miss Kittin

Historia walecznej myszy czyli nowy klip Miss Kittin

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku, francuska DJ-ka i producentka ogłosiła na swoim blogu konkurs na stworzenie klipu do utworu „Maneki Neko” pochodzącego z ostatniego LP artystki „Calling from the stars”. Zwycięzcę wyłoniło jury w skład, którego wchodziła Miss Kittin oraz przedstawiciele platformy Genero, która umożliwia młodym twórcom rywalizację o projekt klipów artystów z całego świata.

Historia kocich naukowców, którzy chcą wskrzesić swego dawnego politycznego lidera – Maneki Neko autorstwa Sana Charoenchai ze Stanów Zjednoczonych okazała się strzałem w dziesiątkę. Przywrócenie do życia kociego przywódcy wymaga jednak ofiar. Jedną z nich staje się mysz, która zostaje porwana przez laborantów podczas pikniku ze swoim chłopakiem. Chłopak-mysz spieszy swej dziewczynie na ratunek i postanawia przekroczyć próg terenu wroga co kończy się dość zaskakująco. Klip jest utrzymany w klimacie azjatyckich kreskówek, co bardzo urzekło kochającą Japonię DJ-kę.

Poznajcie historię walecznej myszy, a jeżeli jesteście ciekawi spójrzcie na klipy pozostałych uczestników konkursu (wśród finałowych videoklipów znalazły się także dwie polskie produkcje).