Nowa płyta Radikal Guru

Już 1 listopada 2010 r. na półki sklepów płytowych trafi długo oczekiwana epka polskiego producenta Radikal Guru wydana nakładem Moonshine Recordings. Płyta składa się z trzech utworów i ukaże się w wersji winylowej oraz digital. Dystrybucją zajmie się S.T. Holdings w UK oraz Mash-up.pl w Polsce. Utwór „Kali” to powrót do klimatu orientu z pierwszej płyty „The East-West Connection”, jednak tym razem w formie ciężkiego, głębokiego dubstepu. „Champion Sound” jest tym co Radikal lubi robić i z czego jest najbardziej rozpoznawalny czyli połączenie roots reggae i dubu z dubstepem. Numerem zamykającym epkę jest „This Applies” z udziałem irlandzkiego wokalisty Cian Finn znanego z zespołu Intinn czy wcześniejszej współpracy z Radikal Guru, która zaowocowała m.in. numerem na składance Dub Out Of Poland 3. Pomiędzy połamanym bitem i nisko osadzonym basem można poczuć dym… Sensi style! Wydaniu płyty towarzyszyć będą trzy imprezy promujące z Radikal Guru oraz Cian Finn – 5.11. NRD (Toruń), 6.11. Krzysztofory (Kraków), 10.11. 1500 m do wynajęcia (Warszawa). Zapraszamy.

Okładka Radikal Guru Kali Moonshine Recordings

Radikal Guru aka Mateusz Miller to producent i dj urodzony w północnej Polsce, dobrze znany na scenie dubstepowej za jego reggae-dubstepowe mash-upy i jedyne w swoim rodzaju brzmienie będące wypadkową inspiracji prekursorami dubu tj. King Tubby, Lee Scratch Perry czy Scientist. Swoistą rozpoznawalność zdobył po wydaniu serii vinyli na Dubbed Out records (UK) w 2008. Radikal rozpoczął szllifowanie swoich umiejętnośći producenckich robiąc trip-hop i jungle w 2004. Zafascynowany brzmieniem Asian Underground w 2005 wypuścił demo album „The East-West connection”, który zyskał popularność w internecie. Przeprowadzka do Cork (IE) w 2005, gdzie kontynuuje rozwój swoich technik w produkcji, stwarza mu więcej możliwości w efekcie czego zdobywa coraz większe zainteresowanie grając w klubach w całej Irlandii. W międzyczasie jego brzmienie rozwija się, gdy zaczyna eksperymentować z dubem i innymi jego podgatunkami takimi jak dubstep. W październiku 2008 doczekuje się winylowego wydawnictwa w sublabelu Z-Audio – Dubbed Out Records, co daje mu przepustkę do szerszej publiczności, a jego numery są emitowane w stacjach radiowych tj. BBC Asian Network, Sub FM, Rinse FM, Sensimedia Network. Rok 2009 przynosi Radikal Guru uznanie w świecie klubowym owocując graniem w klubach i na festiwalach w całej Europie. Radikal kontynuuje tę podróż do dnia dzisiejszego wciąż z głową pełną pomysłów na nowe projekty.

Radikal Guru

Cian Finn to wokalista urodzony we wschodniej Irlandi. Przez ponad 6 lat koncertował  jako główny wokalista z zespolem reggae’owym 'Intinn’ w Irlandii, UK, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Ma za sobą supporty dla zespołów t.j. Zion Train (UK), Wiggle (IRE), Radikal Guru (PL), Cornerstone Roots (NZ) i Dubwise (NZ).

Jego poczynania wokalne można również usłyszeć na irlandzkiej scenie soundystemowej na licznych festiwalach tj. Galway’s Rootical Soundsystem, Limerick’s Roots Factory, Dublin’s Worries Outernational i Cork’s Revelation Sounds. Ubiegły rok przyniósł mu ciekawy featuring z polskim producentem 'Radikal Guru’, który zaowocował numerem Illusions wydanym na składance Dub out of Poland vol.3 oraz This Applies na Moonshine Recordings. Obecnie jest w trakcie nagrywania solowej Epki, drugiego albumu z Intinn oraz numerów z różnymi producentami.

Cian Finn