Tajemnicza postać Sophie

Tajemnicza postać Sophie

Sylwestrowo-noworoczny czas to nie tylko dobry moment na podsumowania mijającego roku, lecz także na prognozy muzyczne na kolejne 12 miesięcy. Nadzieją nadchodzącego sezonu jest Sophie, który pojawił się na ósmej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. No właśnie, pojawił się? Jeżeli spodziewacie się, że nogi uwiecznione na powyższym zdjęciu należą do utalentowanej, brytyjskiej producentki to będziecie zawiedzeni. Sophie dysponuje chromosomem Y , ma dwadzieścia sześć lat, a talentu mu z pewnością nie brakuje o czym polska publika już zdążyła się przekonać.

Mimo sporego doświadczenia „setowego” odnalezienie informacji o Sophie nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim artysta raczej nie udostępnia zdjęć prasowych, na których widać twarz. Artykuły czy wywiady są częściej urozmaicane kolorowymi fotografiami, ubranej w kolorowe łaszki blondynki, co wprowadza odbiorców w konsternację.

SophieBipp180613

Debiutancki materiał Sophie „”Nothing More To Say”/”Eeehhh” wydała londyńska wytwórnia Huntleys&Spalmers, jednak kolejne produkcje wychodziły już z pieca oficny szkockiej Numbers, w której wydają także Hudson Mohawke, Lazer Sword czy Roska. Z bardzo niestandardowej strony artysty możemy się dowiedzieć, że wśród projektów, nad którymi pracuje pojawia się muzyka filmowa. Do tej pory producent współpracował z holenderskim duetem Freudenthal/Verhagen tworząc ścieżkę dźwiękową do ich krótkiego filmu „Mr/Mrs”.

Muzyka Brytyjczyka to eksplozja pozytywnej energii, która została doceniona przez wiele serwisów muzycznych i stacji radiowych. W kawałku „Blipp” słyszymy wyśpiewaną wysokim, dziecięcym głosem obietnicę: „Whatever you feeling, I can make you feel better” – brzmi jak reklama narkotyku, jednak taka używka, nawet w nadmiernych ilościach nie powoduje skutków ubocznych.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/97156098″ params=”color=ff6600&auto_play=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/78846744″ params=”color=ff6600&auto_play=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]