Uśmiech, radość, luz – po prostu Playground

Uśmiech, radość, luz – po prostu Playground

Dobrych eventów z mocnymi nazwiskami w naszym kraju coraz więcej, a dodatkowo cieszą się one sporym zainteresowaniem.
Dzięki zaangażowaniu i chęciom wielu ludzi sprowadzamy ponownie do kraju artystów, którzy wystąpili już na Audioriver czy Tauron Nowa Muzyka oraz udaje nam się ściągnąć nazwiska, które powodują mocniejsze bicie serc zapaleńców i entuzjastów muzyki elektronicznej. Coraz mniej artystów omija nasz kraj, zdając sobie sprawę jak wielki potencjał tkwi w polskiej publice i jak gorąco można zostać tutaj przyjętym. Przy okazji takich imprez, swój talent maja okazje zaprezentować lokalni producenci, którzy odpowiadają za warm-up lub podtrzymanie atmosfery już po zniknięciu headlinera. O nich często nie pamiętamy, przybywamy na imprezę dopiero gdy za deckami stawia się gwóźdź programu, a wychodzimy chwilę po tym jak skończy set czy live’a. Sporo tracimy olewając naszych rodzimych muszkieterów i muszkieterki.

W ostatnią sobotę miałam okazję być na jednym z eventów w ramach polskiej trasy Daniela Stefanika. Krótko po północy
zjawiłam się w poznańskich 8 bitach, ktore o tej porze bardzo powoli się zapełniały. Główne zamieszanie odbywalo się na dolnej sali zwanej Mainem, gdzie zazwyczaj graja główni goście. Do ok 2 rozgrzewal nas Kaotik, chłopak pochodzący z północnej Polski, którego od lat 90 wychowywał Berlin. Przy mało zapełnionej sali nasz rozgrzewacz spełnił swoją rolę wręcz wybornie. Brak tłumu swoją droga bardzo mi odpowiadał bo mogłam wywijać kończynami na prawo i lewo nie obawiając się, że kogoś uszkodzę. A było do czego wywijać. Jeśli już przy Kaotiku jesteśmy, wielkimi krokami zbliża się wydanie jego debiutanckiej EP „Gravity”. Materiał zostanie wydany przez meksykański label Elite Records, który wydaje także produkcje Mayi Jane Coles, Milton Channels czy Him_Self_Her. Za remixy kawałka „Gravity” ma odpowiadać jeden z polskich czołowych producentów muzyki elektronicznej w Polsce, jednak te jak i inne bardziej szczegółowe informacje na temat materiału owiane są jeszcze tajemnicą. Kaotik mógłby bez kompleksów wystąpić wśród najlepszych na jednej ze scen płockiego Audioriver. Mocno liczę na jego obecność.

W końcu nadszedł czas na set Daniela Stefanika, który z ogromnym, entuzjastycznym uśmiechem zaczął dopieszczać ośmiobitową publikę, która podwoiła podczas występu Cocoon Hero swa objętość. Wypełniony radosnymi oraz wyposażonymi w mocne uderzenie kawałkami set powodował na twarzach wielu ludzi bardzo szeroki uśmiech. Od Daniela biła bardzo pozytywna energia, a uwagę zwracała też jego niespokojna noga, która nie mogła wytrzymać w jednym miejscu i tupała w rytm tracków. Osobiście oszalałam gdy usłyszałam kawałek Floorplana „Never Grow Old„.

W kolejnych godzinach swoją selekcję przedstawił Tom Palash, który do 2003 roku romansował z hip-hopem, po czym przerzucił się na nieco bardziej elektroniczne brzmienia. Do tej pory producent wydawał swoje dzieła pod szyldem Homage Rec, Levitate Rec, Empedo Rec, Crossfade Rec, Prond Rec oraz Sevash Records, którą zalożył do spółki z Jacobem Seville goszczącym całkiem niedawnow bitach podczas kolejnej edycji imprezy A.T.O.M. Tom nie zwalniał tempa, dzięki czemu impreza na dolnej sali potoczyła się do około 8 rano. Momentami do Palasha dołączał Stefanik i szczerze mówiąc nie pamiętam, który z nich zagrał Martina Buttricha „Stoned Autopilot”. Dzięki temu kawałkowi wrócilam myślami do Circus Stage i występu Tale Of Us.

Mimo braku powalającej frekwencji event oceniam na 5+. Wiadomo, że Daniel, jednak oprócz tego do tak dobrej oceny tej imprezy przyczyniła się pozostała dwójka dająca niezły popis na Mainie. To wydarzenie jest kolejnym po wsytępie Tommy’ego Four Seven, udanym ruchem organizatorów czyli Playground. Iście diabelski plac zabaw. Oby tak dalej, a Ty droga publiczności nie zapominaj i nie traktuj po macoszemu supportów. Wspierajmy producentów z naszego podwórka. Nie dla zasady. Po prostu jest za co.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/123297172″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/132349067″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/79606194″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]