BassAndCulture pres. Zed Bias & MC FOX

BassAndCulture pres. Zed Bias & MC FOX

Data:
23 listopad 2013
start 21:00
Cena: 20-25 pln
Facebook Event

Miejsce:
Odra zoo / Wasabi
Szczecin
ul.Kolumba 4
Poland

Zagrają:
Billy, Buszkers, C.L.V.N., Dubz, Fiesta, Harper, Inhaze, King Busy, Kiro Rox, MC FOX, Piotr Mazur, Przybysz, Zed Bias

Mamy przyjemność zaprosić was na legendę brytyjskiej muzyki klubowej ZED BIAS w towarzystwie MC FOXa. Obok nich wystąpią didżeje z Bass&Culture, Bodyjackin i Bounce Barons oraz goście z Warszawy: Harper (Polskie Radio „Czwórka”) i Buszkers z Junoumi Crew.

Największy hit Zed Biasa „Neighbourhood” powstawał u schyłku lat 90. i wciąż brzmi tak świeżo, jakby ktoś nagrał go wczoraj. Jego autora próbowano już wrzucać do wspólnego worka z UKG, dubstepem albo bass music. A to nie jest takie oczywiste, bo to… Zed Bias!!!!

Weteran i legenda, człowiek instytucja, szef projektów Maddslinky i Phuturistix, nieustannie nagrywający muzykę niedającą szufladkować się w żadnej kategorii. Nieprzerwanie, od połowy lat dziewięćdziesiątych, funkcjonuje w branży muzycznej jako pionierski producent, remixer, didżej, czy szef wytwórni. W mózgi wielbicieli dobrej zabawy na parkiecie wbił się za sprawą singla „Neighbourhood”, który w lipcu 2001 osiągnął 25 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Sukces zaowocował wydawnictwami dla EMI i utorował drogę do współpracy z największymi postaciami sceny elektronicznej tamtych lat, jak Ms Dynamite.

Zed Bias szybko stał się czołowym reprezentantem tej bardziej mrocznej, undergroundowej sceny UKG. W 2000 roku zmiksował pierwszy wolumin kultowej kompilacji „Sound of Pirates” zawierającej rarytasy nadawane wówczas wyłącznie w pirackich stacjach radiowych Londynu. Jego pozycję wzmocniły niezliczone remixy, m.in. dla Kosheen, Gabrielle, Pharoahe Monch i The Streets.

Producencka intuicja i talent sprawiają, że jego numery zawsze są innowacyjne i świeże. Przez lata swobodnie poruszał się między muzycznymi gatunkami. Ochrzczono go jednym z ojców chrzestnych dubstepu. Wciąż rozwija swój projekt Maddslinky nagrywając m.in. z doskonałą wokalistką Jenną G. Jego nowy album ukaże się nakładem kultowej oficyny Swamp 81. Słowa uznania należą się również dla jego umiejętności didżejskich, które Szczecin miał okazję poznać w roku 2010 na Łasztowni, podczas festiwalu Boogie Brain. Tym razem w klubie Odra Zoo również towarzyszyć mu będzie MC Fox, doskonale komponujący się ze swoim głosem do ciemnej strony tanecznej muzyki, której hołduje Zed Bias.