CJ Reign – Podcast #003

CJ Reign – Podcast #003

Przygodę z muzyką zaczynał na trackerze, mając 15 lat. Produkuje obecnie szeroko pojęty UK Garage, sięgając czasem do House’u czy Breakbeatu. W swojej podróży po muzycznych gatunkach zahaczał nie tylko o garage czy house, próbował swoich sił także w techno, psychedelic trance, czy nawet trip hop/hip hop. Ostatnio powraca do chill outu, nie rezygnując jednak z ukochanych garazowych rytmów.

Na dzień dzisiejszy ma na koncie dwie wspólne epki z Pr0t0nem (European Vibes Vol.1 [2005] oraz European Vibes Vol.2 [2006] Final Cutt Rec), jeden white label z trzema innymi artystami ze sceny UK garage wydany w 2005, sygnowany jako Limited Remixes, a w 2007 roku wspólnie z Martino.B (Base Club) trzy EPki w klimatach Speed Garage/Bassline House. Pierwsza z nich, „Sarasota EP” w lutym 2007 w labelu Inner Groove, druga pt. „Bouncy Basslines Vol.1” w ich własnym Urban Impulz Rec. Pod koniec lipca 2007 ukazała się trzecia płytka Base Club Vs Urban Impulz Rec – „Jump Up” EP. Przełom 2007/2008 to następna pozycja w Inner Groove Records, zatytułowana „Unreleased Collection Vol.1” w remixie Urban Impulz & MDP dla niejakiego Hoo Ray, również polskiego producenta.

W międzyczasie od 2008 roku Urban Impulz roszerza się o trzech kolejnych djów i producentów: Pr0t0na, Sebastiana W oraz Local Hero. Z tym ostatnim uruchomił kolejny projekt muzyczny skupiający się bardziej na muzyce określanej IDM/noisecore/breakcore, będącej wypadkową mocnych gitar, niespodziewanych wysoce energetycznych połamanych rytmów, z ambientowymi tłami oraz całą masą dziwnych brzmień.

CJ Reign

W 2009 roku kolejnym krokiem było wypuszczenie kilku EPek w wersji mp3 (m.in Martino.B, CJ Reign, Toofer). Ekipa Szykuje się już do wydania kolejnego materiału.

W 2010 roku kontynuuje współpracę z rodzimymi artystami, m.in Kwazarem, czy ekipą Dreadsquad. Owocuje to kolejnymi remiksami, w klasycznym uk garage klimacie, nie zapominając o nowszych świeższych dźwiękach.

Tracklist:

 1. Boxcutter – Philly (Original Mix)
 2. Clueless – Transition
 3. Rob Sparx – Look To The Future
 4. Jack Dixon – Between Us (Original Mix)
 5. Ghost – The Spooks
 6. MJ Cole – Czerny
 7. Monz – Make A Way
 8. Clueless – Santa Cruz VIP
 9. CJ Reign – Rockin’ & Groovin’
 10. Submerse – Waybak (Refix)
 11. Synkro, Indigo – Heaven (Original Mix)
 12. Artful Dodger – What Ya Gonna Do (Dubaholics Drop The Funk Mix)
 13. Todd Edwards – I Might Be (MJ Cole Remix)
 14. CJ Reign – Yaadein
 15. DJ Fresh – Hypercaine (Nero Dubstep Remix)
 16. Ekstrak – Bass Dampers

[mixcloud https://www.mixcloud.com/futurebasspl/cj-reign-future-basspl-podcast-003/ width=700 height=388 hide_cover=1]