Krts @ Rozrywki 3

Krts @ Rozrywki 3

  • 15 marca 2012

Data:
15 Marzec 2012
start 21:00
Cena: 10/15 pln pln
Facebook Event

Miejsce:
Rozrywki 3
Kraków
ul. Mikołajska 3
Poland

Zagrają:
KRTS, Senor Soul, SH Jack, Sid Pong

Krts, a właściwie Kurtis Hairston rozpoczął swoją przygodę z dźwiękiem już w wieku czterech lat. Muzycznym wirusem zaraził się rodzinnym domu, gdzie razem z ojcem słuchał Yellow Jackets, Weather Report, Tomity, Milesa Davisa, Pata Methany, Gentle Giant, Level 42, YES a także jazzu, muzyki klasycznej, funku, bluesa i eksperymentalnego rocka. Dar słuchu absolutnego przekazała mu matka, która jest piosenkarką. Można śmiało powiedzieć, że uznanie i miłość Krts’a do doskonałego brzmienia jest również jej zasługą. Zamiłowanie do fortepianu to z kolei wpływ starszego brata, którego gra na tym instrumencie okazała się dla Kurtisa w najwyższym stopniu inspirująca. W opinii Kurtisa nie ma nic bardziej przyjemnego niż przyciskanie czarnych i białych klawiszy, wydobywanie dźwięków, tworząc melodie i akordy, które jednocześnie odzwierciedlają jego uzależnienie od muzycznych melancholijnych pejzaży.

Dzisiaj świat może dowiedzieć się o tym, co znajduje się w jego wnętrzu. Dzieli się z nami swoimi nostalgicznymi akordami i marzycielskimi melodiami. Brudnymi bitami i samplami. Muzyką, w którą wkłada całe swoje serce.

W zeszłym roku, nakładem Projcet Mooncircle wydał świetnie przyjętą EPkę „Hold On”. Na koncie ma także współtworzony z Pavlem Dovgalem projekt „Binary Compound”, gro gościnnych występów, remixów, mixtejpów.