Ronin – Podcast #005

Ronin – Podcast #005

Ronin – DJ, raczkujący producent i promotor z doskoku. Jak sam o sobie pisze „muzyką żyję od najmłodszych lat, ojciec wychował mnie na klasykach rocka, ja sam od podstawówki przetoczyłem się przez wiele środowisk muzycznych, od hiphopu po metal. Połamaną elektroniką zainteresowałem się po obejrzeniu klipu do „Dirty Beats” Roni Size’a na brytyjskim MTV. Później było już z górki: przyjazd do Krakowa, imprezowanie w owianych dziś legendą, nieistniejących już klubach… Niedługo później krakowskie podziemia zaczynały drżeć basem – fenomen dubstepu rozpoczął marsz przez Polskę. Momentalnie złapałem bakcyla i zacząłem zarażać nim otoczenie. Zakup pierwszych winyli i wyjście z własną selekcją „do ludzi” było naturalną koleją rzeczy.

Obecnie zgłębiam nurty post-dubstepowych mutacji basowych oraz glitch-hopu.

Dotychczas miałem przyjemność supportować m.in. Chasing Shadows, Riskotheque, L-OW, Matt Green, Cardopusher oraz zagrać m.in. w Poznaniu, Katowicach, Tychach, Bydgoszczy, choć większość imprez zagrałem w Krakowie. Tutaj też współtworzyłem cykl cośrodowych imprez „Wednesday Dubstep Jam”, które niejako nadały tempo scenie basowej w Krakowie i nie tylko. Działam w kolektywach Blotklaat Rave oraz nukru, rezyduję w krakowskich Krzysztoforach.”

 1. Commix – Be True (Burial remix)
 2. Pariah – Orpheus
 3. Rob Sparx – Look to the Future
 4. Synkro – Everybody Knows
 5. FaltyDL – Phreqaflex
 6. Cosmin TRG – Since Last Night
 7. MCQ & Paranoise – Mafunk
 8. XXXY – This Much
 9. Ramadanman – Tempest
 10. Untold – Never Went Away
 11. Ramadanman – Don’t Change for Me
 12. Untold – Bad Girls
 13. Pangaea & Untold – I can’t Stop This Feeling
 14. Ramadanman – Revenue
 15. Scuba – Lights Out

[mixcloud https://www.mixcloud.com/futurebasspl/ronin-future-basspl-podcast-005/ width=700 height=208 hide_cover=1 hide_tracklist=1]