Mala

Mala

Data:
28 Wrzesień 2013
start 21:00
Cena: 25-30 pln
Facebook Event

Miejsce:
1500m2 do wynajęcia
Warszawa
ul. Solec 18
Poland

Zagrają:
Głębokie Pasmo, Hatti Vatti, Jah Love, Jah Wind, KGS, Kwazar, Mack, Mala, Roots Melody, Syntopa, Think

Mala

 

MALA to połowa duetu producenckiego Digital Mystikz, współzałożyciel labelu DMZ, promotor legendarnych już dubstep rave’ów o tej samej nazwie w klubie Mass w Brixton, właściciel Deep Medi Musik. Tyle faktów. A muzyka? Wydawnictwa pod szyldem DMZ nadały gatunkowi zupełnie nową jakość brzmienia. Pionierskie w swym muzycznym przekazie i nacisku na pozytywny odbiór dźwięku utwory najprościej opisać jako basowa medytacja. Pełne duchowych i wielogatunkowych inspiracji produkcje wręcz wymagają, by całkowicie zatopić się w wibrującym dźwięku. Bez żadnego przymusu człowiek naturalnie poddaje się nastrojowi i zapada w iście bassowy letarg, i nie chce aby się skonczył, w myśl słów samego Mali „It’s music for your mind and for your body.”
Zapewniamy, iż każde spotkanie z tym wyjątkowym artystą jest niezapomnianym przeżyciem, więc ”Come meditate on bass weight”.

HATTI VATTI – Producent z Gdańska. W ostatnim czasie wydał serie winyli w Polsce (New Moon Recordings) i UK (Mindset, On The Edge) oscylujące pomiędzy UK garage, dub, minimalistycznym drum’n’bassem, dubstepem czy elektroniką rodem z lat 80. Jego utwory remixowali m.in. Andy Stott, Phaeleh i Indigo.

THINK to alias warszawskiego producenta i performera muzyki z pogranicza garage, dubstep i techno. Rafał Kłosiewicz, bo tak naprawdę się nazywa, jak do tej pory wydał LP “Frequencies” – InnerGun Rec., EP nakładem New Moon Recordings, który zawiera remix stworzony przez Jack Sparrow, jedną z głównych postaci legendarnego już bristolskiego Tectonic. Został także osigowany przez Deca Rhythm z Bristol, gdzie wydał u boku takich nazwisk jak m.in. Headhunter, Arkist, Raiden, Jakes czy Dread MC. Zremixował jeden z numerów Pablo Bolivara oraz DFRNT.
Lubi współpracę z innymi artystami, stąd też praca z takimi osobami jak m.in. Novika.
Woli pracę w domowym studio nad produkcją muzyki niżeli wielkie estradowe występy, jednak udało mu się zagrać w wielu polskich klubach u boku takich sław i prekursorów gatunku jak Kode9, RSD, Phaeleh i wielu innych.

KWAZAR – jedna z czołowych postaci na polskiej scenie basowej i jungle. Produkuje, nagrywa, miksuje i masteruje w swoim warszawskim Studiu Gagarin. Absolwent Red Bull Music Academy Barcelona 2008. Obecnie z wokalistką Kasią Malendą tworzy projekt Temper Temple.
W latach 2008 -2011 zorganizował szereg największych dubstepowych imprez w stolicy /serie Dubstep Finest i Subkontra/ z gośćmi takimi jak Tes La Rok, Scuba, Shackleton, Appleblim, Reso, Riskotheque, Wadadda, Mochipet, Phaeleh, 6blocc, Ed Solo, Von D, Breakage, Desto, Debruit…
Jeśli dotarliście na jedną z jego imprez, zapewne pamiętacie ten opis;”Subkontra to najniższa z oktaw, której C odpowiada fali częstotliwości 16 Hz. By mógł powstać ten niesłyszalny dla człowieka (lecz odczuwalny fizycznie) infradźwięk musi utworzyć się fala o długości około 32 metrów. Stąd takie dźwięki możemy usłyszeć głównie na dużych salach koncertowych lub w dużych świątyniach…”

MACK – Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach – New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate-ów. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

GŁĘBOKIE PASMO
Projekt założony przez przyjaciół i pasjonatów dobrej muzyki: Hadriana, Essence’a i Jana Piotra Szatana. Z czasem dołaczył do nich także 2%, znany też jako Lips.
Wieloletnie doświadczenie promotorsko-dj-skie zaowocowało imprezami w stolicy i nie tylko, na których pojawili się dotychczas m.in. Peverelist, Move D, Bicep, John Roberts, Truss/MPIA3, Inigo Kennedy, Gerry Read, Mike Huckaby, SWZK (aka Swayzak)… i jeszcze kilka ciekawych postaci. Wkrótce do tej listy dołączą m.in. Rick Wade i Mala.

KGS
Pod tym trzyliterowym skrótem ukrywa się głęboko basowe alter ego Klona Gibbsona Splifftona, DJ-a i selektora znanego dotychczas przede wszystkim z występów w ramach warszawskiego soundsystemu reggae/dancehall Soundz of Freedom. W ramach kolektywu Mystic Dubs, KGS udziela się przede wszystkim jako producent oraz DJ, dając upust swojej fascynacji muzyką dub, dubstep i reggaestep, oraz cyfrowym brzmieniem reggae wywodzącym się z połowy lat 80-tych poprzedniego stulecia. Wierny wyznawca King Tubby’ego – nie wyobraża sobie życia bez charakterystycznego, ciepłego dźwięku analogowego, taśmowego echa.

SYNTOPA
To selektor, dj, promotor soundsystemowej kultury i reprezentant jej elektronicznej odmiany – dubstep i jungle. Obiera za cel granie strictly reggae dubstepu i ragga jungli z silnym natężeniem Jah, aby szerzyć idee rasta na coraz większe grono odbiorców i docierać do każdego, zarażając ich pozytywem, negatywem, rebelią i pokojem! Zapalony słuchacz najlepszej selekcji i kolekcjoner płyt winylowych z najróżniejszych gatunków. Reprezent! Przede wszystkim duuużo basssu!

JAH LOVE
To dwóch warszawskich selektorów (Tymon i Kaseciak) kochających trzeszczenie
winylowych płyt i pulsujący bas. Poprzez ciężkie dubowe brzmienia niosą świadomy przekaz. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w2009r w Lublinie. Na
początku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury. Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach i wielu różnych imprezach został zbudowany soundsystem. Jah Love założył wraz z Syntopą kolektyw Mystic Dubs, w ramach którego współorganizował wiele imprez między innymi Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw.
Roots & Culture.Mistyczne opowieści zapisane w dźwiękach.
Bas naszą modlitwą a Jah zawsze z nami.

JAH WIND
Powstały w 2008 r. lubelski kolektyw grający muzykę dubową w skład którego wchdzą: Gilo – selektor oraz Hopkins – singjay znany również z Sensithief. Prezentowana przez nich muzyka to głównie steppersowy UK dub, choć nie tylko z UK, ale również klasyczne rootsy oraz digital reggae. Biorąc przykład z brytyjskich sound systemów, Gilo gra kawaki w kilku wersjach, do których Hopkins dodaje swój wokal. Co najważniejsze, kiedy grają, sami się świetnie przy tym bawią 🙂
Jak do tej pory Jah Wind miał okazję zagać na jednej scenie z lubelską legendą dubu FromDub2Dub, uczestniczyć w kultowej “Roots Edukacji” organizowanej przez Roots Defender, grać w warszawskiej kolebce rootsu – Dobrej Karmie oraz na wielu innych imprezach. Od sierpnia 2011 Jah Wind dołącza do dubowej komitywy Mystic Dubs.

ROOTS MELODY
Music without roots? No way! Roots Melody (Ras Qki, Mic Liper) to skuteczne narzędzie do przekazywania pozytywnych kojących niskich wibracji i korzennej wiadomości, której podstawą jest równość i brak jakichkolwiek uprzedzeń. To ścianka głośników, to operatorzy nagłośnienia, selekcji i mikrofonu i cała rzesza cennych współpracowników, bez których nie odbyłaby się żadna sesja. Kolektyw ten powstał w 2011 roku w Pabianicach w celu szerzenia rootsowej wibracji. W 2012 roku owocem ciężkiej pracy stanęła ścianka głośników.
Roots Melody to korzenna roots reggae, dub, uk dub selekcja i forma grania zainspirowana przez soundsystemowych mistrzów z Wielkiej Brytanii i Jamajki. To silne brzmienie basu i perkusji przenoszone przez ich głośniki, to także wiadomość w rub-a-dubowym stylu na mikrofonie, ale przede wszystkim to ludzie którzy wspierają tą misję poruszając swoimi ciałami w rytm muzyki.