Moonshine Steppas Launch

Moonshine Steppas Launch

  • 20 października 2012

Data:
20 październik 2012
start 22:00
Cena: 15/20 PLN pln
Facebook Event

Miejsce:
1500m2 do wynajęcia
Warszawa
ul. Solec 18
Poland

Zagrają:
Alpha Steppa, Jah Love, Jah Wind, KGS, Mack, Pass The Chalice, Radikal Guru, Syntopa, Think

Moonshine Steppas Launch: Alpha Steppa (UK), Radikal Guru & Cian Finn (PL/IE)

Moonshine Recordings oraz Steppas Records łączą siły, aby dostarczyć wam kolaboracyjny krążek jednych z najbardziej świeżych i ekscytujących artystów w muzyce Dub i Dubstep. Oba labele są głęboko zaangażowane w dzisiejszą scenę dubową a ich wiedza, szacunek i rozumienie muzyki oraz jej korzeni stawia ich w idealnym położeniu by stworzyć płytę charakteryzującą się zarówno głębią brzmienia jak i świetną produkcją muzyczną.

Po pełnym sukcesów pobycie w północnej Azji Alpha Steppa, właściciel wytwórni Steppas Records powraca do Wielkiej Brytanii. Intensywne trasy koncertowe oraz eksperymenty z tradycyjnymi instrumentami pozwoliły mu uświetnić umiejętności produkcyjne oraz zainspirowały prawdziwy wybuch kreatywności. Alpha Steppa nie spoczął jednak na laurach i szybko połączył siły z Moonshine Recordings, aby nieustająco powiększać swój wkład w świat Dubu. Przy okazji tego wydawnictwa nawiązał także współpracę ze swoimi mentorami Alpha & Omega, tworząc trafnie nazwaną formację ‘Dub Dynasty’. Nie ma wątpliwości, że ci trzej artyści wzajemnie doskonale rozumieją swoje możliwości muzyczne. Ta debiutancka kolaboracja to jedynie przedsmak tego, czego oczekiwać mogą koneserzy muzyki, gdy pod koniec roku ukaże się pełny album ‘DubDynasty’.

Wytwórnia Moonshine Recordings współpracowała już wcześniej z Radikal Guru i Cian Finn przy kilku produkcjach, między innymi bardzo dobrze odebranym albumie ‘The Rootstepa’ oraz późniejszej ‘Rootstepa Remixed Ep’. Guru i Finn zawiązali niemal idealną kolaborację, dowodem na to jest fakt, że ich utwory brzmią świetnie zarówno z wokalami jak i wersji dub.

Na płycie uwagę przykuwają głęboko poruszające słowa piosenki ‘90Years’ autorstwa Finn’a, który przemienił świetny riddim w pełną przekazu medytację na temat wojny. Znajdujący się na drugim krążku utwór ‘Ireland’ jest obecnie obiektem rewindów jednych z najbardziej szanowanych Dj’i na międzynarodowej scenie Dubu i szeroko pojętej muzyki bassowej. Z dodatkowymi wersjami obu utworów produkcji wyżej wymienionych artystów jest to płyta, której zwyczajnie nie można przegapić

’Moonshine Steppas Discover the Unified Power of Radikal Guru, Cian Finn, Alpha Steppa & Dub Dynasty’ to płyta która z pewnością znajdzie swoją drogę na półki z płytami wielbicieli basu na całym świecie. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie mini trasa koncertowa w Polsce i Irlandii (12.10 Cork / 13.10 Dublin / 19.10 Sopot / 20.10 Warszawa)