Movement

Movement

Data:
14 luty 2014
start 21:00
Cena: 0-10 pln
Facebook Event

Miejsce:
Buffet
Gdańsk
ul. Doki 1
Poland

Zagrają:
Paryss, Pb Skarpy, Plastelinowy Joe, Radekk, Slg

Movement to powszechny ruch muzyczny, dzięki któremu oderwiecie się od zwykłej szarej codzienności i poznacie zupełnie nowe brzmienia. W postindustrialnym klimacie starej stoczni przygotowaliśmy dla Was miejsce do relaksu i przede wszystkim do szaleństwa… Tak, szaleństwa!

Po dwóch świetnych imprezach, na których gościliśmy Kubę Sojkę oraz Piotrka Bejnara przyszła pora na kolejnego artystę, który podbija muzyczne serca na całym świecie. Przed Wami – SLG!

SLG (Studio Barnhus/Pets Recordings) 

Pod pseudonimem SLG kryje się Łukasz Seliga, muzyk pochodzący z Łodzi, producent i DJ. Zadebiutował w 2005 krążkiem „Quarter Past Eleven” dla mało znanej wytwórni LevelRecords z Dusseldorfu. EPka została bardzo ciepło przyjęta i trafiła między innymi do listy TOP 50 magazynu Groove, czy chartów DJ Koze i Dominika Eulberga.

Wkrótce po tym Łukasz wydał przełomowe dla siebie „Nine Hours” i „Caffeine”, tym razem dla znanej kolońskiej wytwórni Trapez. Dzięki tym płytom zaczął regularnie grać w całej europie i miał okazję kilkukrotnie odwiedzić również Japonię i Chiny. Był to okres ogromnej popularności minimal techno, jendak SLG zawsze twierdził, że mimo, iż gra za pomocą maszyn, nie tworzy maszynowej muzyki.

Jego utwory wyróżniały się spośród ówczesnych minimalowych produkcji, z którymi Łukasz był utożsamiany. Podczas, gdy inni wybierali zapętloną do bólu monotonię, utwory SLG zawsze cechowały się nielinearnymi aranżacjami, mnogością detali, pełnią życia i niespotykaną muzykalnością – cechami, które ciągle są obecne w jego twórczości.

Produkcje Łukasza znajdowały swój dom w tak różnych wytwórniach jak Trapez, Pets czy ostatnio Studio Barnhus. SLG świadomie nie zamyka się w ograniczeniach jednego podgatunku, ale inspiruje się różnymi estetykami. Dzięki temu, niezależnie czy gra live, czy puszcza płyty, porywa swoją energią i zaraża radością czerpaną z muzyki.

Pozostali goście, którzy wesprą SLG 14-go lutego to czołówka 3miejskiej ekipy grającej!

Main:
(deep house, tech house, techno, minimal)

SLG (Studio Barnhus/Pets Recordings)

PARYSS (Sfinks700 / Sopot)
PLASTELINOWY JOE (Plastelina / Koszalin)
RADEKK
PB SKARPY