Technosoul pres. Abdulla Rashim

Technosoul pres. Abdulla Rashim

Data:
1 Luty 2014
start 23:00
Cena: 15-20 pln
Facebook Event

Miejsce:
Nowa Jerozolima
Warszawa
Aleje Jerozolimskie 57
Poland

Zagrają:
Abdulla Rashim, Dtekk, Essence, Gem, Piotr Klejment, Sin

trans (trans)
rzeczownik męski
jeden z rodzajów odmiennych stanów świadomości. Stan umysłu charakteryzujący się zmienioną świadomością, co oznacza również zmienioną wrażliwość na bodźce. Trans może wywoływać stan obniżonej lub podwyższonej świadomości. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności podświadomie, w sposób niekontrolowany przez świadomość.

Jednym z największych paradoksów muzyki techno jest fakt, że choć odarta jest z przesłanek ideologicznych czy duchowych, sama w sobie jest źródłem doznań o charakterze wręcz transcendentalnym. Istotą techno od zawsze był stan transu, wywołany repetycją w muzyce i precyzyjnie przygotowaną warstwą wizualną. Jednak popularyzacja tego typu imprez wiązała się z coraz bardziej koncertowym ich charakterem – zamiast zbiorowego transu, pojawiła się zbiorowa euforia, a transcendencję wyparł hedonizm.

Tej nocy chcemy wrócić do źródeł. Odciąć się od „show”, skupić się jedynie na niezbędnych wrażeniach wizualnych, postawić przede wszystkim na doznania słuchowe. Tej nocy każda zagrana płyta nie będzie przypadkowa. Każdy utwór będzie kolejnym krokiem do celu. Element po elemencie, wszystko trafi na swoje miejsce.

Szwedzki producent, ukrywający się za pseudonimem Abdulla Rashim, to również gość nieprzypadkowy. Jego doskonałe produkcje to esencja hipnotycznego techno, jednak artyście udaje się pozostać z dala od świateł reflektorów i niezdrowego zainteresowania wokół jego osoby. Każda z jego kolejnych płyt podbija serca miłośników wysmakowanej elektroniki – tej wywodzącej się w prostej linii z klasycznych produkcji Plastikmana czy artystów z kręgu Chain Reaction.

A teraz zamknij oczy.