Obudzić Sypialnię#3: Rave & Darkness

Obudzić Sypialnię#3: Rave & Darkness

Data:
29 marzec 2014
start 19:00
Cena: 12-15 pln
Facebook Event

Miejsce:
Młotkownia
Tychy
Browarowa 7
Poland

Zagrają:
Asteroid, Auricom, Black Lion, Blake, Brak Prądu, Contact, DubOmen, Eta Hox, Havok, Herodsky, Jerome Keys, Jondi Power & Syntopa, Krzyku, Larmo & Doo Ray, PZG aka Depizgator, Root Shot, Solut, The Illuminated, Wudec, xdubx

29 marzec to dzień, który powinien zapisać sobie każdy fan podziemnej muzyki elektronicznej. Odbędzie się wtedy ogromny rave kończący działalność Młotkowni w Tychach organizowany przez tyską grupę Mrockin’ Kids. W ramach trzeciej edycji Obudzić Sypialnię noszącej podtytuł „Rave & Darkness” na dwóch scenach wystąpi ponad 20 artystów (Krzyku, Auricom, PZG, Jondi Power, Eta Hox, Jerome Keys, Herodsky i wielu innych) z całego kraju, jak i zagranicy, a specjalnym gościem będzie kolektyw producencki z Holandii – The Illuminated (Moonshine Recordings / New Moon Recordings / Underslung Audio / Iron Shirt Recordings / Mindtrick Records / FKOF). Przez całą noc usłyszycie takie gatunki jak drum’n’bass, dubstep, techno, house, hardcore, break oraz całe spektrum ich odmian. Będą ciężkie dubowe basy, hipnotyzujące techniczne bity, happy hardcoreowe wokale, eksperymentalne syntezatory, rootsowe riddimy i wiele innych muzycznych smakołyków otoczonych wciągającymi wizualizacjami oraz ciekawym wystrojem.

Gdyby tego było mało „Rave & Darkness” to impreza przy okazji, której będzie także miała miejsce premiera pierwszego albumu Wudeca pod tytułem „Sleepwalker” wydawanego pod szyldem Cowshed Records. „Lunatyk” to album wypełniony dźwiękami wygrzebanymi z zakamarków marzeń sennych autora – tych kolorowych i tych bardziej mrocznych – osadzonymi w stylistyce głębokiego techno z nutą psychodelicznych eksperymentów. Nie zabraknie nieco witchhouse’owych dodatków (album będzie do kupienia na Beatporcie już od 25 marca).

Wszystko to na terenie najbardziej klimatycznego miejsca na terenie tychów, czyli opuszczonego budynku po dawnej młotowni na terenie Browaru Obywatelskiego. Postindustrialna przestrzeń rodem wyrwana z berlińskich spotów. Będzie to ostatnia okazja, aby je odwiedzić – potem z mapy dobrych miejscówek otwartych na undergroundowe zjazdy fanów muzyki prawdopodobnie zniknie na zawsze (a przynajmniej na bardzo długo, gdyż na jego terenie ma powstać coś bliżej niesprecyzowanego).

Wisienkę na torcie położą miejscowi artyści dekorując lokal. Dlatego nie może Was tam zabraknąć, gdyż wszystko wskazuje na jedno z najciekawszych wydarzeń tego miesiąca! Mrockin’ Kids zwracają się również z prośbą do wszystkich dobrych ludzi o pomoc w promocji i rozsiewaniu informacji dotyczących wydarzenia organizowanego przez nich w stu procentach niezależnie, które z małej lokalnej imprezy w ostatnich tygodniach nabrało sporych rozmiarów. Przekazujcie informację dalej, mówcie, piszcie – cokolwiek. Każdy rave to przede wszystkim ludzie zaangażowani w jego powstanie i to ich ilość decyduje o wielkości takiej imprezy, jak i klimatu panującego w jej trakcie. Do całego przedsięwzięcia przyłączyło się ponad 30 portali, marek odzieżowych i muzycznych, czy kolektywów. Tutaj każdy się liczy.