URBAN HEROES: LAPALUX

URBAN HEROES: LAPALUX

Data:
27 kwiecień 2013
start 21:00
Cena: 15/20/25/30 pln
Facebook Event

Miejsce:
Pawilon Nowa Gazownia
Poznań
ul. Ewangelicka 1
Poland

Zagrają:
Foxhole, Nativizm, Random Trip, Szatt

URBAN HEROES: LAPALUX

27 kwietnia na terenie Pawilonu Nowa Gazownia swój występ na żywo zaprezentuje kolejny gość cyklu imprez Urban Heroes – LAPALUX.

Jego występ poprzedzą Random Trip, Nativizm i Szatt a o after zadbają członkowie Foxhole. Dodatkowo w galerii będziecie mogli zobaczyć pracę audio wizualną XX Recollected autorstwa Marka Straszaka za którą dostał wyróżnienie na studiach artystycznych w Berlinie. Jakby tego było mało w dzień odbędą się warsztaty z djingu (mix & scratch by foxhole), vjingu(by .wju) i produkcji w abletonie (by Nativizm).

LAPALUX

Stuart Howard to pochodzący Essex producent który od dwóch lat udanie szturmuje światowe rynki muzyczne brzmieniami Chill Wave, Lo-Fi, IDM z dużą domieszką basu. Po wydanej w 2008 roku epce Forest oraz wydanej w 2011 roku nakładem Pictures Music (wydają tam m.in. Koreless, Dauwd czy Rudi Zygadlo) świetnej epce „Many Faces Out Of Focus”, zainteresował się nim kalifornijski Brainfeeder (wytwórnia stworzona przez samego Flying Lotus’a), który zdecydował się wypuścić jego „When You’re Gone EP” na początku 2012 roku. Stacje radiowe na całym świecie puszczały na wysokiej rotacji promujący singiel „Moments”, a autor zgarnia propsy od takich ludzi jak Gilles Peterson, belgijski Lefto czy nawet Nicky Minaj. Oprócz własnego materiału Lapalux to również autor uznanych remixów dla m.in. Bonobo („Black Sands Remixed”) czy Finka. Swoją muzykę tworzy z nagranych w mieście dźwięków czy rozmów znajomych które później odpowiednio wykręca aby stworzyć z nich instrumentalne brzmienia. Jak mówi zainspirował go do tego sam Burial. 25 Marca wyjdzie pierwszy LP w wytwórni Brainfeeder pt. Nostalchic. Pierwsze single jak i video już zachwycają a to dopiero początek jego muzycznej przygody! W Poznaniu przedstawi publiczności nowy materiał w formie live actu.
„Fani Mount Kimbie, Jamesa Blake’e, Four Tet, Bibio, FlyLo, Onry, Debruita i całej reszty ekipy – poznajcie swojego nowego ulubionego producenta” – Boomkat