5Killowatt @ Klub Krzysztofory

Zapraszamy na 6 już edycje cyklu dubstepowego 5Killowatt. Jak wiadomo zbliża sie koniec roku, z tego powodu przygotowaliśmy dla was specjalna edycje Killowatt’a z udziałem I.D (Earwax,Passenger,Smoking Sessions Rec/UK) który nagrywa z taki producentami jak chocby Reso, Skinnz czy Baobinga. Zapraszamy.

5Killowatt @ Klub Krzysztofory

11.12.2010 r.

Line Up:
I.D. (Earwax,Passenger,Smoking Sessions Rec/UK)
http://www.myspace.com/djid
http://soundcloud.com/i-d

GANGSTEPPAZ (5Killowatt / Krakow)
http://www.myspace.com/gangsteppaz

FATCUT (Flip Da Floor / Krakow)
http://www.myspace.com/fatcut

RONIN (Nu Kru / Krakow)
http://www.myspace.com/roninowy

SUPERHERO JACK (Krakow)
http://soundcloud.com/shj

VJ VERSTREPEN
http://www.myspace.com/verstrepen

Gdzie: Krzysztofory Szczepańska 2 Krakow
Nuta: Dubstep
Start: 22:00 End: ?
Wstęp: do 23:00 5pln po 23:00 10pln

GANGSTEPPAZ
– krakowski, trzyosobowy kolektyw dj’ski w składzie: BC, Vanatoski, Metod. W listopadzie 2008 roku, ci trzej panowie, postanowili działać pod wspólnym szyldem. Wspólnym mianownikiem łączącym te trzy, tak odmienne osobowości, były podobne zainteresowania muzyczne i podobne podejście do tematu nocnego życia klubowego pod Wawelem. W ciągu jednego roku działalności Gangsteppaz osiągnęli mocną pozycję na scenie niekomercyjnej muzyki elektronicznej w Krakowie, stając się rozpoznawalni wśród zwolenników nowych brzmień w całym kraju. Serwują szeroko pojęty UK Garage, czyli bassline, uk funky, dubstep i 2step doprawiając to czasem szczyptą dobrego housu. Ich cykl comiesięcznych potańcówek w Carycy stał się lokalnym klasykiem dla koneserów dobrych, mocnych brzmień. Pierwszy rok wpółpracy tych panów zaowocował kilkoma ciekawymi eventami ich autorskiego cyklu Avangardance, m.in. z udziałem Baobingi, Kanji Kinetic, 2 Bit Thugs, Hard House Banton, NB Funky, Benjamin Damage, a na obchody rocznicy wspólnego działania „gang” ściągnoł z UK samego Zeda Biasa. Mieli przyjemność występować na Heineken Open’er Festival 2010 oraz Era Nowe Horyzonty 2010. Sytuacja jest rozwojowa więc warto mieć baczenie na nowe sety i remixy spod znaku Gangsteppaz, które powoli zdobywają uznanie również za granicą. Aktualne doniesienia warto śledzić na ms – http://www.myspace.com/gangsteppaz

FATCUT – ( Flip Da Floor / Nuskoolbreaks.pl ) – Okolo 2000 r. zafascynowany turntablistyka i Uk Garage poglebia swoja wiedze na temat muzyki elektronicznej by w 2001 roku wraz z dwójka znajomych (Scroll, Zeton) jako The Break Freaks Pro stanac za deckami w Roentgenie i nieistniejacym juz klubie Antykwariat. Okolo 2002 powstaje Flip Da Floor zalozone wraz z Bad..em Community cru które organizuje i promuje stricte breakbeat-owe imprezy których na prózno bylo szukac w tym czasie w Krakowie. Prezentuja energiczne breakbeatowe mixy z wykorzystaniem 4 gramofonów. W Flip Da Floor wraz z B.C. sprawuje kontrole nad organizacja imprez glownie odpowiadajac za graficzny wizerunek cru plakaty, ulotki etc… W 2005 z Freak Out..em zakladaja obecne Nuskoolbreaks.pl, internetowe forum dyskusyjne poswiecone promocji muzyki, wydarzen i dj’i Break Beat’wych w Polsce. Od kwietnia 2006r. prowadzi wraz z B.C. audycje Brokenbeats Session w internetowym radiu Rewers. W audycji mozna uslyszec zaproszonych, reprezentantów sceny break beat’owej innych miast, jak równiez gosci z Uk. Wraz z druga polowa FdF zagral goscinnego seta w audycji Born Idle Show prowadzonej przez Code Red ( J-Bass & Journeyman ) w Londynskim radio iBreaks.co.uk. Na imprezach prezentuje energiczny styl gry z mnogoscia cut..ów w pelni wykorzystujac narzedzie jakim jest mikser. Miksuje glównie polamane brzmienia czyli wszelkiego rodzaju Breakbeat, 2Step/Uk Garage czy Dubstep.
Do tej pory supportowal: Aquasky vs Masterblaster, Disposable Breaks Dj’s, Atomic Hooligans, Stanton Warriors, J-Bass, Drumattic Twins, Kev Quadrant, Black Sun Empire, A.Skillz, Soul Of Man, Breakfastaz, Jerome Hill, Freq Nasty, P.O.D, Slyde, Janette Slack, Code Red, Ludmilla, Beat Assassins.

RONIN – Muzyką żyję od najmłodszych lat: ojciec wychował mnie na klasykach rocka, ja sam od podstawówki przetoczyłem się przez wiele środowisk muzycznych, od hiphopu po metal. Połamaną elektroniką zainteresowałem się po obejrzeniu klipu do „Dirty Beats” Roni Size’a na brytyjskim MTV. Później było już z górki: przyjazd do Krakowa, imprezowanie w owianych dziś legendą, nieistniejących już klubach… Niedługo później krakowskie podziemia zaczynały drżeć basem – fenomen dubstepu rozpoczął marsz przez Polskę. Momentalnie złapałem bakcyla i zacząłem zarażać nim otoczenie. Zakup pierwszych winyli i wyjście z własną selekcją „do ludzi” było naturalną koleją rzeczy.
Obecnie zgłębiam nurty post-dubstepowych mutacji basowych oraz glitch-hopu.
Dotychczas miałem przyjemność supportować m.in. Chasing Shadows, Riskotheque, L-OW, Matt Green, Cardopusher oraz zagrać m.in. w Katowicach, Tychach, Bydgoszczy, choć większość imprez zagrałem w Krakowie. Tutaj też współtworzyłem cykl cośrodowych imprez „Wednesday Dubstep Jam”, które niejako nadały tempo scenie basowej w Krakowie i nie tylko. Działam w kolektywach Blotklaat Rave oraz NuKru, rezyduję w krakowskich Krzysztoforach.”

SUPERHERO JACK – Krakowski DJ, amator skreczu, kolekcjoner wosku. Swoją przygodę z deckami zaczął kilka lat temu, kiedy zajawiony po Rodec Scratch College i natchniony Epromem oraz resztą wykładowców kupił pierwsze gramofony i chciałbyć jak A-Trak. Szlifując swe krecze w domowym zaciszu, robiąc tyfy tyfy każdego dnia i grając gdzie tylko była okazja w zeszłym roku został zmuszony opuścić nasz kraj za nim tak na prawdę się w nim zadomowił i musiał wyjechać na antypody. Tam poszerzył swoje horyzonty, usłyszał to co zawsze chciał usłyszeć. Po jego secie możemy się spodziewać dużej ilości dubstepów, uk funky i wszelakiej odmiany ciężkich basów