Shoju – Static

Shoju - Static (fot. Julie Marie Craig)

Jako jedni z pierwszych prezentujemy Wam nowy materiał wydany w Concrete Cut. Shoju, czyli Artfruit (Dana Dramowicz) i E_nn (Mateusz Majewski), to polsko-kanadyjskie duo rezydujące obecnie w Warszawie. Shoju powstało w 2009 roku, ale musieli się wstrzymać z produkowaniem muzyki, ponieważ większość ich czasu pochłaniała wytwórnia Concrete Cut, która specjalizuje się w wydawaniu szeroko pojętej muzyki z pod znaku bass.

Na ich debiutanckim i innowacyjnym wydawnictwie Static, Shoju nie zamknęło się w żadnym specyficznym gatunku muzycznym, aby pozwolić ich indywidualnym i wspólnym inspiracjom na przejęcie władzy nad kształtem muzyki. Na EPce, Shoju wplata w ich elektroniczne podkłady zsamplowane instrumenty perkusyjne (takie jak Balijski gamelan) i łączy głęboki, silny bas z ostrożnie i dokładnie wyprodukowanymi brzmieniami syntezatorów oraz nagraniami żywych instrumentów takich jak gitara, skrzypce i wokal.

Shoju

Mimo tego, że ich inspiracje Shoju sięgają eksperymentalnych brzmień ambientowych, post- rock’a, techno, dubstepu i minimalu, w Static skupili się na bardziej melodycznych kompozycjach i zaskakujących strukturach utworów aby stworzyć tak jak np The Knife czy Moderat, niezapomniane i poruszające brzmienie.

Demo Red, które ukazało się w 2009 roku i które było grane w BBC Radio 6 i Radiu Kampus oraz ich remix utworu „Riverside Dub„, bardzo docenianego, tech-dubowego polskiego artysty ptr1, to dopiero początek ich muzycznych eksploracji.

Z okazji wydania nowej EP oddajemy w Wasze ręce utwór Shoju – SBNY

Shoju – SBNY

Shoju – SBNY