Basowy weekend w Jednym Wyjściu

W dniach 8-9 lipca 2011 w klubie Jedyne Wyjście przy ul. Inżynierskiej odbędzie się prawdziwa uczta dla wielbicieli alternatywnej elektroniki z mocnym, połamanym basem. Pierwszego dnia w ramach cyklu “Mustnotsleep Stage” zaprezentują się producenci i Dje sceny warszawskiej: Shoju, Think i Jan Piotr Szatan, natomiast w sobotę na imprezie “A Space Oddysey” zagrają goście pozawarszawscy: Nikola Waters, Indecorum i Herodsky. Po raz kolejny topowy sondsystem klubu będzie mógł pokazać, jak powinna brzmieć klubowa elektronika.

Jedyne Wyjście, które przez wakacyjne miesiące działa tylko w wersji 'beta’, mimo sezonu ogorkowego nie spuszcza z tonu i konsekwentnie prezentuje warszawskim klubowiczom przegląd tego, co dobre w polskiej muzyce elektronicznej. Najbliższy weekend zabrzmi basowo w klimatach dubstepu, uk funky, future garage oraz okolic, ocierając się momentami o najnowsze światowe propozycje techno i muzykę eksperymentalną. Tego się słucha w najważniejszych klubowych ośrodkach na świecie, Warszawie też trzeba to coraz częściej pokazywać.

Jedyne Wyjście

Jedyne Wyjście to nowy klub, który 28 maja 2011 zaczął działalność na Pradze Północ w Warszawie. Oficjalne otwarcie dopiero na jesieni, ale w sezonie wakacyjnym w piątki i w soboty klub oferuje przegląd tego, co pokaże ze zdwojoną dawką od września 2011. Muzycznie Jedyne Wyjście oscyluje wyłącznie wokół brzmień nowoczesnej elektroniki. Electro, drum’n bass, minimal, dubstep, ambient – to niektóre, choć nie jedyne gatunki, które można spotkać w klubie przy ul. Inżynierskiej. Nie zastaniecie tu kiczu ani retro czy popularnego disco, które to święcą triumfy w większości lokali. Jedyne Wyjście jest inne, gdyż do muzyki podchodzi bezkompromisowo.

MustNotSleep

Za selekcję będą odpowiadać interesujące postacie różnych rejestrów polskiej sceny basowej. Na piątek kolektyw Mustnotsleep, czyli rezydenci Jedynego Wyjścia zaprosili Thinka (New Moon / Concrete Cut / Blipswitch), który na tę okazję przygotował premierę swojego live-actu, będzie to całkiem nowy materiał przepełniony głębokim, eksperymentalnym nieraz technicznym brzmieniem dubstepu. Obok niego wystąpi duet Shoju: E_nn i Artfruit, czyli założyciele i czołowi producenci wytwórni Concrete Cut – najważniejszego polskiego undergroundowego labelu muzycznego . Sety djskie zagrają Jan Piotr Szatan oraz Fau i Kacper P z Mustnotsleep, tak więc można spodziewać się wyszukanych kawałków inteligentnego dubstepu oraz mocnego, choć tanecznego techno. Sobota będzie należeć do gości spoza Warszawy i będzie to nie tylko gratka dla ucha ale też dla oka, gdyż jeden z artystów: Indecorum (Rzeszów) zaprezentuje się nie tylko od strony muzycznej, ale i uraczy nas autorskimi wizualami. Wraz z nim zagrają Nikola Waters (Łódź) oraz Herodsky (Kraków), który poza produkowaniem i graniem basowej muzyki prowadzi również portal muzyczny Whop Whop, który propaguje elektroniczną alternatywę. Tak więc oba dni będą przepełnione tym, co dla koneserów muzyki najciekawsze a dla głodnych wrażeń klubowiczów najlepsze – świetna selekcja, doskonałe brzmienie i atmosfera offowej, artystycznej kamienicy praskiej w nowoczesnej aranżacji.

8 lipca 2011

MustNotSleep Stage

Jedyne Wyjście
ul. Inżynierska 3 /druga kamienica, trzecie piętro/
Start: 21:00
Wjazd free

THINK [Concrete Cut / New Moon / Blipswitch]
SHOJU [Concrete Cut]
JAN PIOTR SZATAN
MUSTNOTSLEEP (Fau & Kacper P)

MustNotStep Stage

9.07.2011 / sobota

2011: A Space Odyssey

Jedyne Wyjście
ul. Inżynierska 3 /druga kamienica, trzecie piętro/
Start: 21:00
Wjazd: 5/10

NIKOLA WATERS
INDECORUM
HERODSKY

Space OdysseyZa psychodeliczne wizualizacje odpowiada niemodnie.pl
Podczas imprezy do nabycia produkty mius http://www.mius.pl