Akademia basu

Akademia Basu

Nadeszło upalne lato, pora byście poczuli orzeźwiający powiew rozruszanego membraną powietrza! W piątek 8 lipca 2011 w 8bitach szykuje się prawdziwy zjazd basocholików – będzie to unikalna okazja by w jeden wieczór zapoznać się zarówno z historią niskich brzmień i kultury sound systemowej, jak i z jej futurystycznymi odmianami. A wszystko to w szczytnym celu – dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację jednego z bardziej radykalnych wyznawców basu, Andrzeja „Colorado”, członka Ictus Sound, który wymaga intensywnej i długotrwałej opieki po ataku tętniaka.

Historię ewolucji basu wyłożą najznakomitsi profesorowie, a materiał obejmie zarówno wczesne jamajskie źródła, jak i brytyjskie gałęzie i ich owoce. Za pierwszą część odpowiedzialni będą dr Radzim – specjalista od ska i rocksteady, prof. Zasad – ceniony fachowiec w dziedzinie reggae i klasycznego dubu, oraz docent Cyna – wykładający pochodne dubu i raggamuffin. Drugą część poprowadzą dr Collie Weed z wykładem „Od raggamuffin po jungle”, a także dwóch cenionych naukowców: prof. Grabadub z tematem „Ewolucja drum’n’bass i uk garage, a narodziny dubstepu”, oraz rozwijający ten wątek specjalista od najgłębszych basów, prof. Lutek.

Na dolnej sali odbywać się będzie muzyczna debata na temat rozwoju i przyszłości gatunków basowych – materię dźwiękową analizować będą poszukiwacze nowych brzmień: inżynierzy Top Cut i Paszczak z Akademii Promocji Basu Foxhole oraz badacze Fallout i QND z Instytutu Badań nad Brzmieniem Ictus. Sesję poprowadzą wykładowcy szybkiej mowy: Cham Phoenix z Wielkiej Brytanii oraz Enjoy. Temat korelacji dźwięku z obrazem wyłożony będzie przez wybitnego specjalistę, dr doc habilitowanego Szymona Kabałę.

Niemniej ciekawie zapowiadają się przybarowe kuluary, w których posłuchać będzie można rzeczowych live actów: debiutującego w Poznaniu duetu producenckiego Klony oraz ekscentrycznego Goerserra wspieranego na trąbce przez Kacpra Grzankę. Całości dopełni dr Sad Disco, który swoją osobą ubarwi każdy bankiet.

8 lipca 2011

8 Bitów
ul. Garbary 72
Poznań
Start 22:00
Wstęp: 10PLN*

Sala główna:
Paszczak [Fox Hole]
Top Cut [Fox Hole]
Fallout [Ictus Sound]
QND [Ictus Sound]

Górna sala (palarnia):
Grabadub [Dubside]
Lutek [Dubside]
Collie Weed [Ictus Sound]
Cyna [Ictus Sound]
Radzim [Ictus Sound]
Zasad [Pozytywny Ferment]

Sala barowa:
Klony
Goerserr feat. Kacper Grzanka
Sad Disco

*Całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację naszego przyjaciela Andrzeja „Colorado” – więcej informacji o jego aktualnym stanie na stronie www.ictus.pl.

Szczegóły na www.ictus.pl, a zapisy na facebook.com/stowarzyszenieICTUS – koszt udziału jednego uczestnika to jedyne 10 PLN*.