Boddika z Instra:mental w Łódzkim Klubie Jazzga

Boddika to nowy, solowy projekt Al Bleeka, który współtworzy wraz z Kidem Drama duet Instra:mental i zasłynął w ostatnich latach jako jeden z najbardziej nowatorskich producentów nowoczesnej muzyki elektronicznej z pogranicza dub step, dnb i techno. W ubiegłym roku Al jako Instra:mental gościł na festiwalu Audioriver w Płocku tym razem wutamy go Jako Boddika w łodzkim klubie Jazzga Boddika nadaje swej muzyce zupełnie nowy oddech poprzez wykorzystanie zapomnianych instrumentów analogowych, których lata świetności dawno minęły. Boddika z swym analogowym brmieniem przenosi słuchacza do terażniejszego świata, w którym różnice pomiędzy muzyką electro, house i techno są praktycznie niezauważalne a łączy je ciepłe i mocne analogowe brzmienie bassu będące wypadkową klasycznego moog’a oraz zaawansowanej inżynierii audio.

Boddika

Projekt Boddika to w stosunku do Instra:menta muzyka taneczna (dancefllorowa o feeleingu techno electro) będąca kombinacją starych beatów automatów Roland 808 909, klasycznych syntezatorów oraz nowoczesnych technik produkcyjnych. Projekt Boddika przygotowano korzystając ze wsparcia takich postaci nowoczesnej elektroniki jak : Loefah, Martyn czy Benji B, który natychmiastowo zaprosił Al’a do swojego popularnego show w BBC Radio One. Boddika zbiera same pozytywne recenzje koncertując po całym świecie postrzegając jego styl jako połączenie dubstepu, techno, electro. Wszyscy recenzenci podkreślają że Al perfekcyjnie wzbogaca bardzo żywiołowe produkcje o specyficzną surową energię pozbawioną nadmiernie przetworzonych komputerowo dźwięków, i to właśnie definiuje charakterystyczny styl projektu Boddika.

Fabriclive 50 Autonomic CD cover

Przy okazji wizyty Boddika w Łodzi należy wspomnieć o projekcie Autonomic w którym to panowie dBridge oraz duet Instra:mental opracowali serię 12 podcastów przedstawiających ich inspiracje oraz obecną twórczość. Seria ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem na świecie i natychmiast uruchomiony zostal label o tej samej nazwie. Dalej sprawy potoczyły się dość szybko po panowie natychmiastowo zostali poproszeni o stworzenie kompilacji dla Fabric uznanej później za najlepszy fabric 2010 r. Niesamowite utwory które znajdują się w serii podcastów pojawiają się już na takich labelach jak: Autonomic, Swamp81, Nonplus, Exit Records czy Darkestral.

Boddika @ Jazzga

2 kwietnia 2011

Klub Jazzga

ul. Piotrowska 17
Łódź

zagrją:

Boddika
Instra:Mental

oraz:
Sixmillian – Skylark Records
G- Sound – Skylark Records
Audiophile – Skylark Records
FOX – Skylark Records