J&B Homeworkz On Tour @ Melin Cafe

J&B HOMEWORKZ ON TOUR

Na pierwszą odsłonę imprezy B3B z Płocka przyjedzie ze swoim świeżutkim, mocnym i świetnie przyjętym live-actem Teielte (U Know Me Records), najgorętsza postać polskiej sceny nu-beats/glitch-hop. Wrocław będzie pierwszym miastem jego listopadowego mini-touru, podczas którego będzie promował debiutanckie wydawnictwo 'Homeworkz Ep” (U Know Me Records). Oficjalnym sponsorem trasy jest marka J&B Start a Party, która w ramach długofalowej strategii wspierania młodych artystów napędza tour Teielte. W ramach swojego cyklu aktywności START A PARTY przyłożyła się do realizacji najgłośniejszych wydarzeń imprezowych tego roku.

B3B prezentuje: J&B HOMEWORKZ ON TOUR
5 listopada 2010
godz. 21
Melin Cafe, Wrocław, ul. Szajnochy 4
Tax: 5 PLN

LINE UP:
Teielte LIVE (U Know Me Records / Płock)
Kindaka aka TSQ (B3B / Wrocław)
Buszkers (Junoumi Crew / Poznań)
Boorgroove (glitch-hop.pl / Wrocław)

TEIELTE

Teielte

Wychowany na klasycznym hip-hopie pochodzący z Płocka producent debiutuje albumem „Homeworkz”. Zafascynowany współczesną sceną new beats wyprodukował płytę na światowym poziomie. Ukazała się 20 września tego roku na CD oraz w formie cyfrowej w młodszej siostrze hip-hopowej wytworni JuNouMi Rec., czyli otwartej na świat U Know Me Records. Jego dopiero co wydany nakładem U Know Me Records debiutancki album Homeworkz EP zdażył sporo namieszać i spotkać się nie tylko entuzjastycznymi reakcjami polskich „heads’ów”, ale również wywołał zainteresowanie na rynkach europejskich a nawet japońskim. Live acty Teielte to symfonia elektryzujących brzmień zaskakujących nawet najbardziej wytrawnych znawców możliwości samplera i współczesnej elektroniki. W czasie swych występów na żywe prezentuje on nie tylko swoje produkcje, ale również cytuje i twórczo zreinterpretuje cudze dokonania, co tworzy hipnotyzujący i pobudzający zestaw.

Materiały audio i wideo:
http://teielte.bandcamp.com/
http://www.vimeo.com/14791742
http://soundcloud.com/u-know-me-records/teielte-homeworkz-lp-promo
http://www.myspace.com/tiltsound

Rekomendacje:

„Teielte znakomicie orientuje się w najświeższych trendach, jednak nie stara się nikogo naśladować, tylko tworzy swój własny, oryginalny świat. Trzeba przyznać, że robi to z ogromnym wyczuciem i wyobraźnią” – Maceo Wyro (Kosmos@Radio Roxy, Warsoul).

„Słychać, że Paweł włożył mnóstwo czasu na to, aby to dopracować, przemyśleć i właśnie takie jest to wydawnictwo – przemyślane, nie pozwalające na to, by puścić go gdzieś w tle do brzdękania. Klasa!” – Andrzej “Calak” Cała (Soulution).

„Materiał Teielete od razu zwrócił moją uwagę rzadko spotykanym w Polsce poziomem produkcji. Aranżacja i dobór dźwięków jest na wysokim poziomie, „rasowa” elektronika” – Mikołaj “Noon” Bugajak (audio-games.pl).

„Muzyka Teielte to dużo szelestów, hałasów, połamanych sampli i perkusjonalii przypominających wirtuozów nowych bitów z Kalifornii… ale w tym przypadku te dźwięki są z Polski. Nie ma czego się bać, mimo że producent eksperymentuje, pozostaje bardzo melodyjny. Jestem dumny, bo Teielte inspiruje się, ale nikogo nie kopiuje. Soon-to-be-big-and-famous-polish-new-beats-producer. Nie mogę doczekać się
live-actów!” – Sebastian “Sebol” Jóźwiak (sebol.com.pl / Warsoul).

KINDAKA aka TSQ

Kindaka to nowa twarz wrocławskiego didżeja, w której eksploruje przede wszystkim rytmy brytyjskie – uk funky, dubstep, basy i wszystko, co jest związane z rytmem 4×4. Jest autorem dobrze przyjętego siedemnastego Junoucastu czy dubstepowego 'Cybulskiego 8.1′. Miał przyjemność dzielić scenę z Kraak and Smaak, Moską, Jonem Kennedy’m, kolektywem Sunsetsoul, Basement Freaksem, DJ Falconem, DJ Mentalcutem, Buszkersem, Inventem, Intreau i wieloma innymi.

http://www.soundcloud.com/teskko
http://www.mixcloud.com/teskko

BUSZKERS

Gra od 2001. Członek kolektywu JuNouMi Crew powiązanego z wytwórniami JuNouMi Records, Funky Mamas & Papas, Koh-I-Noor i Razzmatazz. Lubi wszelakie gatunki muzyczne, a wychował się na kasetach Roxette i MC Hammera. Kieruje się mottem „nie ma co się ograniczać, jak wszędzie są parkietowe bomby”. Szerokie spektrum zainteresowań muzycznych znajduje odzwierciedlenie w jego setach – miksowanie Pete Rocka z Mr. Oizo i Pulshara z Ikoniką nie jest rzadkością. Zawsze tanecznie, raczej ciężej niż lżej, od lat 80. do dubstepów przez oldschoolowy hiphop, house, electro i techno. Miał okazję grać w najlepszych polskich klubach z wieloma importowanymi gwiazdami m.in. Seiji, Deadbeat & Tikiman, GusGus, Ramadanman, L-Vis 1990 czy J-Bounce.

http://www.myspace.com/buszkers
http://blog.junoumi.com/

BOORGROOVE

Projekt powstał, aby odświeżyć kulturę ulicy. W założeniu ma na celu wypełnić lukę pomiędzy elektroniką a hip-hopem. Gospodarz wrocławskiego cyklu Glitchy Itching, gdzie prezentowane są szeroko pojęte new beats tj. glitch-hop, wonky, crunk, ckwee. W repertuarze obowiązkowo kosmiczne przestrzenie, z których nacierają zmutowane formy.

http://www.myspace.com/boorgroove
http://www.soundcloud.com/mash-machine