BANG! with Aquasky @ Klub Eter

BANG! fueled by Burn with Aquasky @ Klub Eter

Jedna z najgłośniejszych imprez klubowych w Polsce przybywa do Wrocławia!. Listopadowy BANG! fueled by Burn odbędzie się w imponującej przestrzeni 2000m2 trzech podziemnych kondygnacji nowootwartego klubu Eter. Zobaczycie 8 występów, instalacje wizulane i specjalną oprawę a jako główna gwiazda wystąpi legenda muzyki klubowej z UK – AQUASKY!

Wspierany przez Burn, BANG! jest cyklicznym wydarzeniem, które prezentuje najciekawsze dokonania w muzyce elektronicznej i sztukach wizualnych. Łącząc różne dziedziny i style pragniemy tchnąć nową energię w polski clubbing. Na ostatniej, warszawskiej, edycji bawiło się ponad 1,2 tysiąca osób. Jako gwiazda wystąpił Kavinsky a BANG! fueled by Burn został wybrany przez Aktivist imprezą miesiąca. Teraz kolej na Wrocław, gdzie gwoździem programu będzie AQUASKY – „klubowa instytucja” założnona 1995 roku, mająca na koncie m.in siedem nominacji do prestiżowych International Breakspoll Awards. W 2000 roku założyli wytwórnię „Passenger”, która wypromowała dziesiątki uznanych dziś producentów i didżejów. Czy robili drum’n’bass, breakbeat czy szli w stronę bitów 4/4 zawsze było to najwyższej klasy. Spod ręki Aquasky wyszły takie numery jak np. ‘Have A Good Time’ czy 'Outta Control’ które zna każdy kto był na dobrej imprezie przez ostatnie 10 lat.

BANG! with Aquasky @ Klub Eter 2

Równie ciekawie zapowiada się wszystko to co wydarzy się przed i po Aquasky na BANG! Z pierwszym klubowym koncertem do Wrocławia przybędzie Gypsy Pill – audiowizualna grupa jakiej na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było. Wykorzystując sample, tłuste bity i spektakularne show,  robi wyrazistą do granic możliwości imprezę na scenie, na widok której nie można beznamiętnie wzruszyć ramionami. Gypsy Pill tworzy 4 artystów ukrytych pod pseudocygańskim wizerunkiem: Tony de Gypsy (Maciej Szupica – znany twórca teledysków – m.in Dj Vadim, Gaba Kulka, Pink Freud., zdobywca niezliczonej ilości nagród m.in Grand Prix Northern Wave Festival, Yach, wykładowca ASP, ex D4D), Gee Gee (Tomek Wierzchowski – malarz i twórca instalacji multimedialnych),  Vania (Maciek Salamon – twórca filmów animowanych, członek grupy artystycznej Krecha i wokalista punkowego zespołu Gówno) i dj/producent muzyczny – Muchacho aka Alfonso, który od 15 lat zajmuje się szeroko pojętą muzyką elektroniczną.

BANG! with Aquasky @ Klub Eter 3

Imprezę otworzy koncert Out of Tune promujący swój drugi album „Lights so Bright”, wydany 9 listopada 2010. Zespół, po popowym debiucie w 2008 r, nagrał pod okiem producenta Krystiana Wołowskiego z Dick4Dick, album będący kompletnym zaskoczeniem. Grupa w nowym składzie zyskała zupełnie nowy wymiar, gra dziś muzykę będącą gdzieś pomiędzy psychodelią lat 60 na której muzycy się wychowali a nowoczesną elektroniką. Out of Tune, niegdyś kojarzeni z falą indie popu, nagle znaleźli się w całkiem innym miejscu.

Na scenie pojawi się też mocna lokalna reprezentacja – didżejskie trio BBQ, które swoimi autorskimi imprezami zdążyło narobić hałasu nie tylko w Polsce. To dzięki nim Wrocław mógł gościć takie postaci jak m.in.: Mosca, Guido czy Hackman, regularnie bawić się przy dźwiękach najbardziej ambitnych klubowych brzmień. Intreau, Dizzy i Vodka Tearz stworzyli nową jakość na naszej  klubowej scenie, więc wrocławski BANG! nie mógł by się bez nich odbyć! Na dokładkę mamy dwa świeże i obiecujące składy. Warszawski Sheep and Wolves to duet, którego członkiem jest były perkusista pewnego popularnego zespołu i przyszła perkusistka pewnego popularnego zespołu. Wrocławski Phat Trakz tworzą didżeje znani z Radia Luz i blogosfery, którzy szlify zbierali grając nie tylko we wrocławskich klubach ale i na undergroundowych rave’ach.

Wystąpią też oczywiście sprawcy całego zamieszania, czyli Jick Magger ze swoim setem didżejskim i Osmo odpowiadający za cały wizualny wymiar imprezy.

BANG! (fueled by Burn) ft. Aquasky
5 listopada 2010 (piątek)
wstęp: 10/15 zł
start: 21:00

Zagrają:
AQUASKY (UK)
Gypsy Pill (A/V live act)
Out Of Tune (live)
BBQ DJ’s
Jick Magger
Sheep & Wolves
Phat Trakz

Video + instalacje:
Osmo (live act)