Kenny Mitchell @ INQ

Nowy rok, nowe sprawy, nowa muza do zabawy. Basowe drgania w brzuchu i electryczne pulsacje w głowie oraz brooklynski flavor, znany od czasów wczesnych Beastie Boys – teraz w katowickim INQ. Wspólna alkoholowo-muzyczna inicjatywa lokalnych herosów oraz import z NYC powinny zapewnić karnawałowe atrakcje fanom świeżego brzmienia spod znaku bassu, bmore, electro, nowego garage i rosnącego w sile UK funky.

Living After Midnight Tour with Kenny Mitchell @ INQ

21 stycznia 2011
Living After Midnight Tour

DJs:

Kenny MItchell ( !ALLCITY! / Bus2Berlin, Deeptilt – USA)
MoM (Razor Radish+Hakuryba)
None (Elektronik Zoo)
Coffie (INQclub)

muza: bass, bmore, electro, dubstep, garage, uk funky

Kenny Mitchell to prawdziwe Cudowne Dziecko Brooklyn’u, mieszkające obecnie na południowym wybrzeżu Anglii. Swoją Pierwszą imprezę zagrał w 1986 i od tego czasu gra cały czas. Jako DJ/Producent i remikser ma imponująca listę releas’ów, ponadto produkuje i występuje pod nickami takimi jak !ALLCITY!, Bus2Berlin, DEEPTILT, and K.E.N.NY. Zaczynał jako członek wczesnej sceny Underground Rave Crew w Nowym Jorku i podróżował po całym świecie, występując na najlepszych festiwalach i w uznanych klubach. Zainicjował słynne cykle Big Hug oraz Freaks N Friends o których do dziś mówi się z wielkim uznaniem. Ponadto podróżował ze zdobywcami platynowych płyt rynku muzycznego oraz był sfilmowany przez MTV w trakcie dwóch World DJ Tours,
które były całkowicie wyprzedawane w Niemczech, Japonii oraz Wielkiej Brytanii. BBC (UK), Channel 4 (UK) i VIVA (EU) prezentowały w swoich programach jego sylwetkę oraz muzyczną i duchową podroż.

Cytując utwór Green Velvet „Shake & Pop”, Kenny lubi „electro, house i techno”, podlane jednak sporą dawką dumnego nowojorskiego basu o brooklyńskim rodowodzie. Mieszanka Bassline Electro Bmore parkietowych niszczycieli z szczyptą UK Funky i Dubstepu jest jego muzyczną wizytówka. Od Global Secret Warehouse Parties, Underground Train Station Raves przez V.I.P Celebrity i imprez dobroczynnych Mega Charity aż do Bunker Parties w Berlinie i 9 godzinnych setów w Afryce… tam właśnie grał Kenny! Poza pracą solo, Kenny współpracuje także ze znanym Russem Jones’em z London’s Hackney Globetrotter/Future World Funk w celu szerzenia bassline’wego chaosu w soundsystemach okolicznych miast.

http://www.residentadvisor.net/dj/kennym...
http://soundcloud.com/kenny-mitchell
http://www.myspace.com/djkennymitchell
http://www.mixcloud.com/djkennymitchell/