Krts po raz pierwszy w Polsce!

Krts po raz pierwszy w Polsce!

Już 15 i 16 marca będziemy mieli okazję sprawdzić na żywo live-act nowojorskiego producenta i DJ’a, reprezentanta legendarnego Project Mooncircle. 15-go w Krakowie (Rozrywki 3) z Krts’em wystąpi Sid Pong (geek clique), SH Jack (Kraken) i Senor Soul (Rewelacyjni Hydrofoniks). Natomiast 16-go we Wrocławiu (Puzzle) w ramach Poppa Fats’ Prsnts wspierać go będzie kolektyw Poppa Fats’ – tym razem reprezentowany przez en2aka (U Know Me) i BRT’a – oraz Senor Soul i Teskko.

Krts, a właściwie Kurtis Hairston rozpoczął swoją przygodę z dźwiękiem już w wieku czterech lat. Muzycznym wirusem zaraził się rodzinnym domu, gdzie razem z ojcem słuchał Yellow Jackets, Weather Report, Tomity, Milesa Davisa, Pata Methany, Gentle Giant, Level 42, YES a także jazzu, muzyki klasycznej, funku, bluesa i eksperymentalnego rocka. Dar słuchu absolutnego przekazała mu matka, która jest piosenkarką. Można śmiało powiedzieć, że uznanie i miłość Krts’a do doskonałego brzmienia jest również jej zasługą. Zamiłowanie do fortepianu to z kolei wpływ starszego brata, którego gra na tym instrumencie okazała się dla Kurtisa w najwyższym stopniu inspirująca. W opinii Kurtisa nie ma nic bardziej przyjemnego niż przyciskanie czarnych i białych klawiszy, wydobywanie dźwięków, tworząc melodie i akordy, które jednocześnie odzwierciedlają jego uzależnienie od muzycznych melancholijnych pejzaży.

Dzisiaj świat może dowiedzieć się o tym, co znajduje się w jego wnętrzu. Dzieli się z nami swoimi nostalgicznymi akordami i marzycielskimi melodiami. Brudnymi bitami i samplami. Muzyką, w którą wkłada całe swoje serce.

W zeszłym roku, nakładem Projcet Mooncircle wydał świetnie przyjętą EPkę „Hold On”. Na koncie ma także współtworzony z Pavlem Dovgalem projekt „Binary Compound”, gro gościnnych występów, remixów, mixtejpów.

krtsmusic.com
[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/198812″ iframe=”true” /]

En2ak

Pochodzący z Wrocławia DJ i producent współtworzący m.in. duet Przaśnik – „w chwili obecnej jedno z ciekawszych crew djsko-producenckich w Polsce, oscylujących wokół stylistyki funk/soul/jazz”. Wcześniej Przaśnik nakładem wytwórni Funky Mamas and Papas wydał, entuzjastycznie przyjęte dwa winylowe single i EPkę. Gościł również na różnych zagranicznych kompilacjach (m.in. Jazz For More – obok The Bamboos i Ugly Duckling; Agogo Makes The World Go Round – obok Quantica, Mo’Horizons i Una Mas Trio). Wrocławianie mieli także okazję remixować takich artystów jak Kixnare, Dreadsquad, Igor Boxx, Rube czy Mr. Confuse. Jako DJ dzielił scenę m.in. z DJ Vadimem, Bonobo, fLako, Igorem Boxxem, King Cannibalem i Robot Kochem. Obecnie En2ak reprezentuje U Know Me – młodą Polską wytwórnie, która przebojem wdarła się na playlisty DJów na całym świecie – niemal wszystkie album UKM z miejsca stały się bestsellerami w największych amerykańskich, europejskich i japońskich sklepach z winylami. W rzeczywistości pewną trudność sprawia kontekstualizacja solowego producenckiego projektu En2aka. To nie tylko złożone zgodnie z aktualnymi światowymi trendami, energetyczne bity, to w rzeczywistości wiele wyrafinowanych muzycznych smakołyków. Zdecydowanie więcej niż niewymagający muzyczny background. Producent trzyma się raczej z dala od schematycznych podziałów perkusyjnych i nieskomplikowanych melodyjek, jego materiał ma zdecydowanie charakter ornamentalny. Od niedawna zajmuje się działalnością w ramach Poppa Fats’ Dlghts, prowadzi Poppa-blog.

Sid Pong (znany wcześniej jako Piękny Chłopiec)

DJ, radiowiec, videogamenerd, połowa krakowskiego tandemu dyskdżokejskiego Piękni Chłopcy i jedna druga duetu Geek Clique. Obecnie promuje i miksi w przeróżnistych proporcjach takie gatunki jak: wonny hip-hop, house, glitch, skweee, postdubstep oraz indie-R&B. Występował na wielu festiwalach – m.in. na: Haineken Open’er, Selector Festival, Nowa Muzyka, Off Plus Camera, Festiwal Muzyka i Świat, Krakowski Festiwal Filmowy, Moonride 3, Street Art Communication. Miał także przyjemność występować z, przed, po, nad i obok: dEbruit, Fulgeance, Kidkanevil, Krystal Klear, Daedalus, Ben Westbeech, Nostalgia 77, Mocky, DJ Format, Luomo, Fisz i Emade, Muzykoterapia, MdCL, Opolopo & Amalia…

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/36194677″ iframe=”true” /]

BRT

Połowa One Shot Sound, duetu didżejskiego działającego na wrocławskiej scenie klubowej już od ponad 5 lat. Od początku istnienia mocno związany z Salvadorem, pojawiał się wielokrotnie za deckami również m.in. w Puzzlach, ś.p. Kamforze, a także w klubach krakowskich, warszawskich czy poznańskich. Selekcja OSS, przeważnie mocno eklektyczna i często zaprawiona sporymi ilościami alkoholu, plącze się gdzieś między funkiem, break-beatem i dancefloor-jazz’em, zapędzając się w stronę tzw. nu-beatów. Współzałożyciel kolektywu Poppa Fats’ Dlghts, w ramach którego eksploruje dźwięki zdecydowanie bardziej elektroniczne.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/35350312″ iframe=”true” /]

facebook.com/poppafats

facebook.com/oneshotsound

SH Jack

Krakowski DJ, amator skreczu, domowy producent i kolekcjoner wosku. Zajawiony po Rodec Scratch College, natchniony Epromem i resztą wykładowców kupił pierwsze gramofony i zaczął skreczować. Zapatrzony w A-trak’a i innych turntablistów szlifował talenty okazjonalnie grywając w krakowskich klubach. W listopadzie 2010 roku dostał się do finału Bitwy o Snow DJ Week w Warszawie. Po jego secie możemy spodziewać się dużej ilości house’u, uk funky, future garage’y, brudnych grime’ów i wszelakiej odmiany ciężkich basów. Grał u boku takich artystów jak: Klic (Wolf Music), The Squire Of Gothos (Nightshifters), ID (Bass Music Sessions), Son of Kick (Equinox), Addison Groove (Swamp81, 50weapons).

Senor Soul

1/3 Hydrofoniks (wraz z Doktorem Plamą i Rewelacyjnym Luciano) i 1/3 Estropical (z Funklore’em i Kid Buttons’em). Pierwszy kontakt z gramofonami miał zaledwie 4 lata temu, kiedy prowadził życie „londyńczyka”. Wtedy to jego granie sprowadzało się to do domówek, które muzycznie nie miały jeszcze wspólnego mianownika. W wakacje 2008, po przeprowadzce do KRK poznał Doktora, z którym w naturalny sposób związał się muzycznie. Tak powstało Hydrofoniks. Spoiwem był i do tej pory jest bardzo szeroko pojęty Funk/Soul i Jazz. Senor Soul kocha „dęciaki” więc jego sety to podróż przez brass bandy, afrobeat i afrofunk, klasykę funku, trochę disco oraz niekiedy oldschool hip-hop. Poza puszczaniem muzyki w mniej lub bardziej znanych klubach, Senor Soul zajmuje się organizacją i promocją imprez (Od 2009 działa mocno przy Festiwalu Muzyka i Świat). Do tego wszystkiego dorzućmy jeszcze sobotnią audycję w radiu Radiofonia, dwa stałe cykle imprez (Mamy Dla Was Kwiaty oraz Kinky Beats) oraz pare remixów i editów.

Od 2008 roku Senor Soul z radością grywa (czasem współorganizuje) na jam’ach i zawodach skate i snowboardowych.

facebook.com/senor.soul

facebook.com/mamydlawaskwiaty

facebook.com/estropical

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/605570″ iframe=”true” /]

Teskko

DJ, promotor i producent z Wrocławia. Współtwórca niedzielnego cyklu plenerowego Rap Szalet, kontynuacji klubowej Back in the Days w klubie Puzzle oraz Imported Go(o)ds – bloga i eventów poświęconych globalnym brzmieniom basowym. Scenę i gramofony dzielił m.in. z Jonem Kennedy’m, Kraak and Smaak, Seijim, Moską, Featurecastem, Basement Freaks, Sunsetsoul Crew, Kool Hertzem oraz polskimi didżejami i producentami – Falconem, Mentalcutem, Danielem Drumzem, Ojcem Karolem, Simkiem, Intreau, Teielte, ekipą Tru:Funk i wieloma innymi. Grał z powodzeniem na kilkuset imprezach w całej Polsce m.in. w Gdyni (Desdemona), Krakowie (Ministerstwo), Lublinie (Cream), Łodzi (Bagdad Cafe), Poznaniu (Cafe Mięsna, Opcja), Sopocie (Czekolada, Papryka, Versalka), Szczecinie (City Hall), Warszawie (Huśtawka, Obiekt Znaleziony), Wrocławiu (m.in. Kamfora, Plan B, Puzzle, Salvador, Vis A Vis), Zielonej Górze (Straszny Dwór).

Krts @ Kraków

Krts @ Wrocław