Letnie Pranie Mózgu

Letnie Pranie Mózgu

Letnie Pranie Mózgu to inicjatywa agencji „CeBeeR” oraz bydgoskiego klubu „MÓZG„. LPM to cykl imprez prezentujący szeroko pojętą muzykę elektroniczną oraz nowoczesne sztuki wizualne. W czasie swojego trwania zrzesza wielu DJi, producentów, muzyków oraz artystów wizualnych. Wydarzenie odbywają się w każdy piątek okresu wakacyjnego w bydgoskim klubie MÓZG, który od kilkunastu lat znajduje się w czołówce miejsc propagujących kulturę undegroundową oraz awangardę najwyższej jakości.

Oto opisy artystów, którzy wystąpią na najbliższych 3 imprezach Letnim Praniu Mózgu. Więcej informacji o terminach znajdziecie na http://www.lpm.mozg.pl/

MIC NIX

Mic Nix

Dj i instrumentalista. Promotor i producent wydarzeń oraz muzyki. Współzałożyciel i basista formacji Popo, z którą od 2006 roku odwiedził wszystkie najważniejsze kluby alternatywne w całej Polsce i festiwale w Niemczech, takie jak transNATURALE, czy La Pampa Festival, prezentując wyjątkową energię połączenia instrumentów akustycznych i elektronicznych. W 2008 roku nominowany – wraz z zespołem – do nagrody „Następna duża rzecz” magazynu PULP. Współtwórca długogrającego krążka „Go upstream” i współautor singli, grywanych przez największe stacje radiowe takie jak Roxy, Trójka, czy Euro. Promotor i booker alternatywnych imprez tanecznych sopockiego Sfinks700, Soho i innych. Jego Dj sety były grane na falach stacji m. in. Radio Gdańsk, Radio SAR, czy Radio PiK. Muzyka, którą prezentuje M. Czajkowski to połączenie klasyków gatunku z pompującymi, energetycznymi break down’ami nawiązującymi do odmiany piano house. Charakterystyczna selekcja muzyki tanecznej osadzona w rozwijającym napięcie secie zadowoli nawet przypadkowych bywalców przestrzeni klubowych. M. Nix swobodnie obraca się w stylistyce techno/dub/banger/deep & vocal house. Miłośnik edit’ów, łączenia harmoni i stylu stojącego na wysokim poziomie.

„Biorąc pod uwagę okoliczności i miejsce wydarzenia – w końcu bydgoski Mózg to klub, w którym spędziłem równie sporo czasu na deskach parkietu, co pod nimi, w studio, w sali prób – zaprezentuję wcześniej przygotowany set – angielski dół będzie łączył się z house’ową górą, wtapiając się w klimat festiwalu, przedstawi taneczne spotkanie muzyki house i szerokopojętej muzyki dubstep. Wierzę, że będzie efektownie i efektywnie. Jeszcze nie wiem, czy zabiorę płyty, czy może kontrolery midi i klawisze, niemniej wiem, że nie może Was zabraknąć w klubie, w ten piątek. W końcu to inauguracja, początek tanecznego lata.”

M. N. dzilił scenę z Grand Island, Tigercity, Viadrina, Supra1, Kamp!, Siva, L. Stadt, Krzysztof Winter, Kumka Olik, Superxiu, Frankmusic, Out of Tune, Bartosz Filipowicz, Fancy Dux, Zerova, Hatifnats, 3moonboys, Hatti Vatti, Belzebass, Jick Magger, Slum Dunk, Hungry Hungry Models, Konrad Kuchenmeister, The Season Standard, Hellsbrothers, Sympatique i wieloma innymi.

Kill Blinton & Kand

Killout.net

Kill Blinton to człowiek enigma. Pojawia się jak widmo wtedy, kiedy on tylko chce, żeby nie było, że ktoś go prosi. Grał w każdym liczącym się klubie Poznaniu (SQ, Cafe Mięsna, Cute, 8 Bitów) odkąd wyruszył na podbój świata z torbą płyt na ramieniu. Znany ze swoim nietuzinkowych pomysłów marketingowych i PR-owych, Maciej jest również pomysłodawcą, twórcą i główna siłą napędową popularnego bloga www.killout.net/hrabioza. Promuje również co dwutygodniowe imprezy Czwarteczek. Pełna Hrabioza do spółka z jego kolegą Adamem. Jako DJ – z kolei – znany jest ze swojej wszechstronności i od pięciu lat nie zagrał seta, który składałby się z mniej, niż 5 gatunków tanecznej muzyki elektronicznej.

Kanad, Kanada, Kanadyjczyk, czyli Adam Słowiński. Jako, że jest hrabią, nie lubi pisać o sobie, tak więc inni muszą robić to za niego. Niegdyś redaktor Soundrevolt, oraz DJ Magazine Polska, obecnie ściśle współpracę z Muno.pl, oraz festiwalem Audioriver. Do spółki z Killem Blintonem jest pomysłodawcą i twórcą zarówno imprez Czwartaczek. Gra wszystko, nie rozmieniając się na gatunki – od old schoolowego disco, po techno.

AN ON BAST & LIP (City Inside Art)

An On Bast

An On Bast to pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Zaczęła tworzyć utwory elektroniczne w 2005 roku, ale jej przygoda z muzyką rozpoczęła się na długo wcześniej, w wieku czterech lat, gdy rozpoczęła naukę gry na pianinie. Pierwszy swój album zatytułowany „WELCOME SCISSORS” An On Bast wydała w maju 2006 roku, autorski projekt zrealizowany został własnym sumptem. Drugi – „HAPPY-GO-LUCKY” – został już wydany we wrześniu tego samego roku przez wydawnictwo Etalabel – polski netlabel eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Oba albumy są utrzymane w atmosferze „delicate synthetic music”- tak Anna lubi nazywać swoja twórczość – jest to przestrzenny idm – pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego co ważne pomiędzy. Całość zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literaturą H. Hessego, muzyką Mozarta, Autechre, Arvo Parta i współczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W październiku 2006 roku An On Bast była uczestniczką Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doświadczenie przyczyniło się do pogłębienia jej muzycznych poszukiwań, dało nową energię i umiejętności do eksplorowania świata dźwięków. W 2008 wychodzi album „Words Are Dead” dla londynskiej wytwórni Rednetic. Zafascynowana taneczną energią w 2009 roku wydaje EP „Calypso” (La Folia Recordings/USA) utrzymaną w klimacie minimal techno oraz „Upon the Dew Drop” EP (2010). An On Bast ma w swoim dorobku w sumie 6 płyt, udział w wydawnictwach zbiorowych oraz performerskie występy na licznych festiwalach, m.in.: Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijow), Numusic (Stavanger), Electro-Mechanica (St. Petersburg), Unsound (Torun), Plateaux (Torun), Audioriver (Plock) oraz mnóstwo klubowych koncertow w kraju i za granicą. Obecnie artystka zakresem swych muzycznych działań obejmuje zarówno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pełne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru. Anna kilka lat temu rozpoczęła także reinterpretacyjne opracowywanie dzieł muzyki klasycznej. Wpierw dokonało się ono na potrzeby poznańskiego Festiwalu Święta Wiosny, było to zmierzenie się z kontrowersyjnym na swoje czasy dziełem Igora Strawińskiego. Następnie przy okazji obchodów Roku Chopinowskiego Anna została poproszona o przygotowanie godzinnego koncertu muzyki elektronicznej bazującej na dziełach Fryderyka Chopina. Zafascynowanie nowymi możliwościami wynikłymi ze spotkania świata klasycznych i elektronicznie syntezowanych dźwięków zaowocowało dalszymi projektami, między innymi obejmującymi twórczość Henryka Wieniawskiego. Anna komponuje, koncertuje na terenie Polski oraz poza granicami kraju, jest stałą członkinią Stowarzyszenia City Inside Art oraz zespołu Inside Story, kontynuowana jest również współpraca artystki z Red Bull Music Academy.

Lip

Lip wwoja działalność rozpoczął w 2002 r. z kilkoma znajomymi w dj-skiej załodze killout.net, inspirowany wtedy przez ciężkie brzmienia techno, minimal, nu skool – mocne beaty i poznańskie imprezy. Tak zaczęła się jego przygoda z muzyką, odkrył później Ninja Tune, Mo Wax, Warp-a i inne połamane jazzująco – płynące dźwięki – które uskuteczniał grając w Poznańskich klubach. W 2005 po wizycie w Seattle na Red Bull Music Academy, jako obserwator z firmy, i kilku sesjach z zaproszonymi muzykami, powrocil do produkcji swoich własnych dźwięków. Jako Dj gra szerokie spektrum muzyki od hip hop’u, electro klików, nu jazzu, broken beat’ów do experimentali. Uwielbia grać z „żywymi” instrumentami, samplerami, często ożywia muzykę skreczem, łączy sety z live actami. Jako producent dużo eksperymentuje – klikając elektronikę, jak i tnąc stare wokale do hip – hopowo – breakowych mash-upów, najlepiej jednak czuje się w tym, czego nazwać żadnym stylem muzycznym do końca nie można.