Mustnotsleep @ Bezsenność

Po krótkiej przerwie wracamy na warszawskie podwórko z cyklem Mustnotsleep Stage i robimy to nie byle jak. Nowe miejsce i goście naprawdę z najwyższej półki. Tego dnia będziemy z nimi  świętować wydanie najnowszego albumu Ptr1 – Above The Structures, jest co świętować, album ten zasługuje według nas na miano najlepszej płyty dubstepowej w Polsce i raczej szybko to się nie zmieni.
ptr1
Ptr1 (live act)
Nieprzerwanie szukając nowych form ekspresji, producent i dj Ptr1 zawsze lubił eksperymentować z brzmieniem żywych instrumentów. Zaczynając od instrumentalnych produkcji hip-hopowych poprzez swoją działalność w duecie Kaosbreed, Ptr1 umocnił swój unikalny styl zainspirowany teksturalnym, minimalnym dubstepem. W Above the Structures, jego debiutanckim, solowym wydawnictwie, Ptr1 bardziej organicznie podchodząc do produkcji, użył wielu instrumentów analogowych. Talent kompozycyjny Ptr1, sprawia, że utwory, które u podstawy zawierają elementy atmosferycznych i wielowarstwowych struktur, zarówno nadają się do słuchania na słuchawkach jak i w ciemnych klubach w których króluje dubstep lub techno. Above the Structures to EPka składająca się z siedmiu utworów, na które składa się pięć autorskich kompozycji, remix Shoju [Concrete Cut] utworu „Riverside Dub” i remix Teielte [U Know Me Rec.] utworu „Cold”. Wydawnictwo otrzymało już wsparcie od takich DJi jak: Rob Booth [Electronic Explorations], Crises [Rinse FM/Mindstep], BunZer0 [Sub FM], Cixxx J, and Whistla [Sub FM/L2S].
Mustnotsleep
Mustnotsleep
Polsko-szwedzki kolektyw dj’ski z co najmniej trzema twarzami: fau, kacper p., dim. Dubstep, elektro, techno – jak najszerzej pojęta elektronika, lecz nie tylko. wszystko zależy od ilości używek – im więcej tym ciekawiej.
Stellan – cichy szwed, troche mówi po polsku, wśród znajomych ma ksywę Motylek, sam woli być nazywany Dim, ale uważamy, że Stellan brzmi lepiej. Na codzień wraz z Fau’em i Kacprem P. współtworzy kolektyw Mustnotsleep. Gra dubstep, kocha drum and bass i (co ważne!) jada ogórki z musztardą. Jest tajemniczą postacią więc więcej info wam nie damy. O.
Fau – dj i producent, jego środowiskiem naturalnym są głębokie basy, wszelkiego rodzaju kliknięcia, stukania i inne bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Choć jego korzenie sięgają abstract rapu i trip hopu dziś w swoich setach łączy dubstep, minimal, idm, ambient i wszystko co połamane, zglitchowane i nie zupełnie normalne. Na codzień możecie usłyszeć go również w kolektywie Mustnotsleep, jego produkcje do tej pory wydane zostały przez Subtopia Records i Apparition Records.
Kacper P. czyli Kacper Peresada, czyli Kacper Przesada bo przesadza w ogrodzie i farbuje włosy. Inteligentny pseudokretyn ale go lubimy. Gra mocno. Ostatnie jego dokonanie to pokonanie Fau’a w Unicorn Attack. Kacper to psychol paranoik. Pała nieposkromioną miłością do Thome’a York’a z Radiohead.
Artfruit
Artfruit, czyli Dana Dramowicz, to DJ, producentka i multi-instrumentalistka, urodzona w Kanadzie, a obecnie przebywająca w Warszawie. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku lat 3, od nauki gry na skrzypcach, którą to doskonaliła przez wiele lat, lecz to na studiach zaczęła interesować się muzyką elektroakustyczną i aspektami produkcji dźwięku. Jej intencją było zostanie artystą dźwiękowym, lecz Artfruit skierowała swoje zainteresowania w kierunku muzyki akustycznej i post-rockowej, dołączając do Krakowskiej grupy New Century Classics, z którą to nagrała dwie EP i jeden album. Kontynuując swoją podróż muzyczną, założyła z Mateuszem Majewskim zespół Shoju, w którym łączy aspekty muzyki elektronicznej i akustycznej. W 2009 roku stała się współ założycielką, znajdującego się w Warszawie, niezależnego wydawnictwa płytowego – Concrete Cut. W międzyczasie, Dana promuję muzykę tworzoną przez kobiety, poprzez wszech obecną w Internecie grupę Women in Electronic Music. Poprzez uwielbienie do muzyki dubstepowej, zaczęła doskonalić swoje umiejętności i stawiać pierwsze kroki jako DJ, grając najnowszą muzykę z gatunku bass/garage/funky/dubstep…
E_nn
E_nn to Mateusz Majewski, urodzony niedaleko Warszawy, producent, DJ, multiinstrumentalista i współzałożyciel wytwórni Concrete Cut. Przygodę z muzyką zaczął za młodu od gry na gitarze, ale kiedy ta nie była w pełni wystarczająca, przerzucał się na inne nie odkryte mu dotąd instrumenty. W swoim życiu tworzył już różną muzykę, ale obecnie osiadł na dobre w muzyce elektronicznej. W jego setach można usłyszeć mocną dawkę, dobrze wyselekcjowanej muzyki, od minimal techno zaczynając a na dubpstepie kończąc.
Start:
21:00
Wejście:
free
Miejsce:
Bezsenność
ul. Hoża 1a
Warszawa