Peverelist @ 1500m2

Peverelist @ 1500m2

3 grudnia 2011

1500 m2
ul. Solec
Warszawa

zagrają:

Peverelist (Punch Drunk / Hessle Audio / Skull Disco – Bristol, UK)
Fau & Kacper P (Mustnotsleep, Music Of The Future)
Essence (Technosoul / Głębokie Pasmo)
Jan Piotr Szatan (Głębokie Pasmo)

start: 21:00
wstęp: 15/20 zł

PEVERELIST (Punch Drunk/Hessle Audio/Skull Disco)
Tom Ford, znany szerzej jako Peverelist, to jedna z najbardziej interesujących postaci bristolskiej sceny muzycznej. Znany jest jako doskonały producent, właściciel jednej z najlepszych dubstepowych wytwórni – Punch Drunk, a także szef sklepu płytowego Rooted records. Choć dubstep przeciętnemu odbiorcy kojarzy się najczęściej z Londynem, Bristol cieszy się zaszczytnym mianem „drugiego miasta dubstepu”. Duży wkład w takie postrzeganie miasta ma właśnie Tom. Za sprawą wspomnianego sklepu płytowego od samego początku dubstepowej eksplozji promował nowe brzmienie na mapie miasta, kojarzonego dotychczas głównie z jungle i trip hopem. Ponieważ lokalna scena szybko rozrosła się do sporych rozmiarów, w 2006 ruszył z Punch Drunk Records. Label stał się platformą promującą lokalnych muzyków i ma do dziś na koncie 25 płyt, z któych wiele przeszło do klasyki gatunku.

Jako producent Peverelist zadebiutował w 2007 roku – naturalnie nakładem Punch Drunk. Już pierwsza jego płyta („Erstwhile Rhythm/The Grid”) spotkała się ze sporym zainteresowaniem i przyciągnęła uwagę m.in. Stefana Betke (aka Pole), który jeden z zawartych na niej utworów umieścił na swojej kompilacji „Round Black Ghosts”. Kolejne wydawnictwa – m.in. efekt kolaboracji z Appleblimem (wydany w Skull Disco) i solowy „Infinity Is Now” – zapewniły mu status jednego z najbardziej interesujących producentów dubstepowych, a wydane wkrótce później remixy dla Shackletona i Sheda tylko ugruntowały jego pozycję. Choć najczęściej wrzucany do jednej szufladki z Appleblimem czy Scubą – określanej mianem techno-dubstepu – styl Peverelista jest niejednoznaczny i wymykający się klasyfikacjom. jego muzyka jest bowiem niepokojącą mieszanką spuścizny klasycznego jungle, wpływów techno i eksperymentalnej elektroniki rodem z Berlina, a także plemiennych wręcz naleciałości, jakby żywcem wyciągniętych z afrykańskiej muzyki etnicznej. Wydany pod koniec 2009 roku album „Jarvik Mindstate” (zatytułowany na cześć Roberta Jarvika – wynalazcy sztucznego serca) wydaje się być esencją tego stylu, a jego eksperymentalny i odważny charakter przyniósł mu uznanie krytyki na całym świecie. Niektórzy z recenzentów oceniają twórczość Forda jako wnoszącą do dubstepu tyle świeżości, co niegdyś produkcje Photeka do drum and bass.

Ostatnie wydawnictwo Forda – żywiołowy „Dance Til The Police Come” nieprzypadkowo ukazał się na rynku za sprawą Hessle Audio – wytwórni, która najczęściej firmuje swoim logo klubowe dopalacze najwyższej jakości. Tak jest i tym razem – Tom powraca w nim do swoich korzeni, oddając (zgodnie z tytułem) atmosferę nielegalnego rave’u z lat 90tych.

3-go grudnia Tom Ford zagości po raz pierwszy w Polsce – zapraszamy do klubu 1500 m do wynajęcia.

Tego nie można przegapić! (tekst: Essence)

Support:

Essence (Technosoul, Głębokie Pasmo):
Dj, promotor i kolekcjoner plyt winylowych. Od lat zajmuje się propagowaniem muzyki elektronicznej w polskich klubach. Jako dj gra przede wszystkim techno i detroit, ale posiada takze pokaźną kolekcję dobrego house’u, electro, dubstepu czy ambientu. W latach 2005-10 zwiazany z sopockim klubem Sfinks, gdzie m.in. organizował cykl imprez 'Minimal Nation’. Grał w wielu klubach calej Polski, a takze w berlinskim Tresorze. Dzięki niemu w polskich klubach wystapili m.in. Surgeon, Regis, Steve Bicknell, Female, Elektrabel, Substance, Sleeparchive, Heartthrob, Recyver Dogs, 65D Mavericks, Pacou, Makaton, Damon Wild, Tobias Schmidt, Elektrabel, Dave DK, Dead Baby In A Plastic Bag, Sven Weisemann, Dash, Dry, Marcel Heese.
http://soundcloud.com/up2d8/essence

Jan Piotr Szatan (Głębokie Pasmo):
Dj i od niedawna również promotor. Zaczynał uczestniczyć w sonicznej kulturze, gdy Chain Reaction serwowało legendarne blaszane płyty i od tamtego momentu ofiara „dubowego ukąszenia”. Stawia na ciekawe muzyczne zjawiska i 'prime selection’ bez względu na gatunek i styl. Dubstep, minimal, techno, future bass, reggae, disco, Detroit, Berlin, Bristol, Londyn, Birmingham, Kingston, Warszawa. Jego sety to miarowy grzmot stopy, zmysłowe subbasy, muskające membrany uszne hi-haty, intrygujące brzmienia, a nad tym wszystkim, gdzieś w tle szumy, zewy, nokturny. Wszystko rozpisane na staroświecki analogowy zestaw gramofon + winyle.
http://soundcloud.com/janpiotrszatan/

Fau & Kacper P (Mustnotsleep, Music Of The Future):
Do niedawna polsko-szwedzki kolektyw dj’ski, teraz po pożegnaniu Stellana, który wrócił do Szwecji, pozostaje rodzimy: fau i kacper p. Grają dubstep, future garage, uk garage, uk funky, techno – czyli jak najszerzej pojętą elektronikę, lecz nie tylko.

Fau – dj i producent, jego środowiskiem naturalnym są głębokie basy, wszelkiego rodzaju kliknięcia, stukania i inne bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Choć jego korzenie sięgają abstract rapu i trip hopu dziś w swoich setach łączy dubstep, minimal, idm, ambient. Wszystko co połamane, zglitchowane i niezupełnie normalne. Na codzień możecie usłyszeć go w kolektywie Mustnotsleep i projekcie Fau&Deam. Jego produkcje do tej pory wydane zostały przez Subtopia Records i Apparition Records. Niebawem usłyszycie jego nową EP „Life Act”, stworzoną wraz z Deamem.

Kacper P – urodzony w Warszawie DJ, który zaczynał swoją przygodę z graniem w 2008 roku i od razu połączył swoje siły z Fau’em. Jest tą bardziej taneczną i komercyjną połową kolektywu. Mimo, że na początku grał głównie dubstep spod znaku hardkorowych wiertarek teraz tego typu utworów nie usłyszycie w jego repertuarze. Za to UK Funky, future garage połączone z housestepem wypełniają jego sety po brzegi, a czasami nawet wplata w to swoje pierwsze próby producenckie, które powstają na potrzeby projektu „arystokraci”, współtworzonego z poetą i slamer Grzegorzem Bruszewskim. Organizator i pomysłodawca kultowej już Totalnej Rozwałki.

Członkowie MustNotSleep grali i współorganizowali imprezy z takimi muzykami jak Beans (z AntiPop Consortium) Arts the Beatdoctor, Ekaros, Jamie Vex’d, Kowton, Bok Bok czy L-vis 1990.