Red Bull Music Academy

RBMA

4 marca 2011

godz. 17 – 20

Nowy Wspaniały Świat

ul. Nowy Wspaniały Świat 63
Warszawa

Od 2 lutego twórcy muzyki z całego świata mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do tegorocznej edycji Red Bull Music Academy, która jesienią zagości w Tokio. Proces aplikacyjny potrwa do 4 kwietnia. 60 osób wytypowanych przez międzynarodowe grono muzycznych ekspertów weźmie udział w dwóch dwutygodniowych warsztatach Red Bull Music Academy.

Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym drogę do zostania słuchaczem Red Bull Music Academy, na całym świecie organizowane są tzw. infosesje – spotkania z absolwentami Red Bull Music Academy i związanymi z nią twórcami, zorganizowane na wzór akademijnych warsztatów. Jak co roku, infosesje odbędą się również w Polsce – najbliższa już w piątek 4 marca w Warszawie.

Ideę oraz atmosferę akademii przybliżą jej uznani wykładowcy: Exile oraz Houseshoes oraz polscy absolwenci: Maceo Wyro, Mr Krime oraz Monosylabikk. Exile ujawni również kilka tajników swego warsztatu programowania e-MPC-etki, a Houseshoes wspomni o tym, jak odkrył talent słynnego Jay-Dee oraz muzycznym klimacie Detroit.

Po infosesji w klubie Cafe Kulturalna odbędzie się afterparty podczas którego wykładowcy wystąpią na żywo za gramofonami i samplerami.

Dzień później (5 marca) odbędzie się krakowska infosesja Red Bull Music Academy, a kolejne – w ostatni weekend marca Poznaniu (25.03) i Wrocławiu (26.03)

Wszystkie infosesje zaczynają się o godz. 17.00, a kończą o 20.00

Wstęp na infosesje Red Bull Music Academy jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.redbull.pl oraz  www.redbullmusicacademy.com

Red Bull Music Academy

Red Bull Music Academy powstała jako platforma dla młodych, obiecujących talentów. 
Od 1998 roku wielu pionierów dzisiejszych trendów muzycznych szkoliło kolejne młode talenty podczas corocznych edycji Akademii. Znani i cenieni wykładowcy w ramach Red Bull Music Academy dzielą się wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami, podkreślając połączenia pomiędzy gatunkami muzycznymi i pokoleniami, które czynią muzykę tak niesamowitą.

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej Akademii powinni wysłać do siedziby głównej Akademii formularz zgłoszeniowy dostępny na www.redbullmusicacademy.com oraz muzyczne demo, w terminie od 2 lutego do 4 kwietnia 2011 roku. W tym roku miejscem, które ugości najwybitniejszych na świecie muzyków, piosenkarzy, DJ’ów i producentów, będzie Tokio!