Tom Encore – Spellbound

Tom Encore - Spellbound

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJi i producentów, pochodzący z Warszawy Tom Encore, przeszedł kolejną transformację muzyczną tworząc Spellbound. Po podróżach przez świat drum’n’bassu i ciężkiego dubstepu wydawanego w Rottun Recordings, na Spellbound Encore ujawnia swoje drugie oblicze zafascynowane introspektywną, pełna głębi muzyką.

Otwierający wydawnictwo „Spellbound” ukazuje Encore’a eksplorującego terytoria melodyjnego post dubstepu, IDMu i współczesnego garage’u kojarzonego z takimi artystami jak Sepalcure czy Pariah jednocześnie w przystępny sposób podkreślając charakterystyczny dla twórcy, wypracowany styl. Trzeci utwór, “DSCHRD” uderza mocnym basem nie tracąc nic ze swojej głębi i kolorytu opartych na gęstych bębnach i wielobarwnych motywach syntezatorowych.

Drugim utworem na wydawnictwie jest remiks “Spellbound” autorstwa pochodzącego z Krakowa producenta Zeppy Zepa, który zdążył zasłynąć m.in. swoją przeróbką Night Game The Phantoma umieszczoną przez Sonic Router na liście najlepszych utworów 2010 roku. Zeppy Zep potraktował melodie i wokalne sample z oryginału Spellbound jako świetne tworzywo do wykreowania oryginalnego remiksu nawiązującego do twórczości takich postaci jak Mosca i Girl Unit.

Wydawnictwo uzyskało poparcie od takich DJi jak: Dark Sky [Black Acre/Pictures], Starkey [Planet Mu], Shox [Rinse FM/Hundred2ONE], Crises [Rinse FM/Mindstep], BunZer0 [Sub FM], Octa Push [Enchufada/Fabric/Soul Jazz], Steppo [Dubstep FM/Lovewave], Think [Concrete Cut/New Moon], Teielte [U Know Me], dMIT.RY [Neo Violence], i Valta [Kievbass/Sub FM].

Tracklist:

  1. Spellbound – 5:14
  2. 2. Spellbound (Zeppy Zep remix) – 5:33
  3. 3. DSCHRD – 5:33

Tom Encore

Tom Encore, warszawski producent i DJ. Wydaje w należącym do Excision’a labelu Rottun Recordings, poprzednio wydawał też w Subtopii i Apparition, a w marcu 2011 wydał EPkę Spellbound w Concrete Cut. Jako producent skupia się na brzmieniach około – dubstepowych, jednak kiedy gra na żywo jest niczym maszynka do mielenia rozmaitych gatunków muzyki elektronicznej, przede wszystkim tych połamanych. W swoich setach łączy wonky, glitch-hop, skwee, dubstep, drum&bass i electro, tworząc przepotężną miksturę basowych brzmień. Jego talent został doceniony zarówno w Polsce, gdzie wystąpił na setkach imprez i został obwołany DJ’em roku 2008 w głosowaniu użytkowników portalu DNB.pl, jak również na świecie. Po wydawnictwach na należącym do Excision’a Rottun Recordings i pojawieniu się na falach BBC Radio 1 czy Rinse FM, Tom Encore cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony klubowiczów i DJ’ów w różnych częściach globu. Jego numery stale goszczą w repertuarze m.in. Dirtyphonics, Excision, Gaslamp Killer, Foreign Beggars, John B, Dansette Junior i Starkey.