Sonar 2012

Sonar 2012

Sonar 2012

Początek lata dla wielu niewątpliwie oznacza rozpoczęcie sezonu festiwalowego. Jak co roku jego inauguracja odbędzie się w słonecznej Barcelonie, na którą między 14 a 16 czerwca zwrócone będą oczy i uszy wszystkich fanów muzyki elektronicznej. Sonar Festiwal, bo o nim mowa, to wydarzenie wyjątkowe, które łączy w sobie zarówno wrażenia muzyczne, jak i inne gałęzie artystycznego przekazu. „Sonar by Day” urozmaica jasną porę doby zapewniając uczestnikom rozrywkę w postaci licznych koncertów, różnotematycznych wystaw oraz twórczych paneli dyskusyjnych. Solidną dawkę elektronicznych emocji dostarczy z pewnością „Sonar by Night”, czyli występy znanych didżejów i producentów z całego świata. Organizatorzy tegorocznego widowiska stanęli na wysokości zadania i zapewnili przyszłym uczestnikom sporą dawkę dobrej zabawy – w drugiej odsłonie lineup’u, do wciąż rozszerzającego się grona artystów, dopisali m.in. New Order oraz Die AntwoodNew Order to bez wątpienia jedna z najważnejszych nazw w historii brytyjskiej sceny muzycznej. Członkowie zespołu po zakończeniu działalności Joy Division długo nie mogli znaleźć sobie miejsca szukając własnego stylu. Czas ten jednak zaowocował niezwykle innowacyjnym oraz wysoko cenionym przez krytyków i publiczność połączeniem tradycyjnej muzyki gitarowej z elektronicznym brzmieniem.

Sonar zaszczyci swoją obecnością także pochodzący z RPA Die Antwoord, który wraca w tym roku, aby zaprezentować materiał ze swojego nowego znakomitego albumu „Ten$ion”.

Sporą porcję muzyki na światowym poziomi zaserwują nam również:

James Murphy z LCD Soundsystem
Totally Enormous Extinct Dinosaurs
The 2 Beats, czyli nowy house’owy projekt Joe Goddarda (Hot Chip) i Rafa Lundella
Untold – ostoja brytyjskiej muzyki basowej
Daniel Miller – założyciel Mute i żywa legenda New Wave
Daedelus Archimedes Show
Pegasvs
i wielu innych

Całą imprezę uświetnią SonarDome i SonarPro. Pierwsza ze scen to showcase Red Bull Music Academy, który w swoim programie zapowiada takie znakomitości jak legendarnego Dj Harvey, pionierów chicago’wskiego footworku Dj Spinn i Dj Rashad oraz Nguzunguzu, Doc Daneeka, xxxyJesse Boykins III i wielu innych. Poza tym organizatorzy zapowiadają, że line-up nie jest jeszcze zamknięty.

Więcej informacji na temat Festiwalu Sonar 2012 znajdziecie na www.sonar.es oraz na oficjalnej stronie Facebook  lub na Twitterze (@sonarfestival #sonar2012).

Będziemy starać się na bieżąco relacjonować Wam na naszym facebooku co dzieje się na miejscu. Tymczasem linki do poszczególnych eventów:

Sonar by Day – 14 czerwca

Sonar by Day – 15 czerwca

Sonar by Night – 15 czerwca

Sonar by Day – 16 czerwca

Sonar by Night – 16 czerwca