Untold, SBTRKT i Redinho w Polsce

1 października w warszawskim klubie 1500m2 zagrają SBTRKT i Redinho. Przed nimi na scenie pojawią się bshosa, Dr Dip i The Phantom. Natomiast 2 października w krakowskim Klubie Pauza zamiast SBTRKT wystąpi Untold, a potowarzyszą mu Redinho, bshosa i Zeppy Zep.

Jedna z najgorętszych postaci brytyjskiej sceny bass’owej –  SBTRKT to anonimowy producent z Londynu, występuje w plemiennej masce, za którą kryje swą prawdziwą twarz. Na jego dorobek artystyczny składają się remiksy utworów m.in.Basement Jaxx, Gorillaz, Modeselektora i Franza Ferdinanda, lecz największej sławy przysporzyła mu własna EP-ka zatytułowana 2020, na której SBTRKT zaprezentował aliaż deep house’u, funky techno, brokenbeatu i UK funky. Jego warszawski występ będzie polskim debiutem.

Zeszłoroczny występów Untolda był jednym z najlepszych debiutów festiwalu, a jego DJ-ski kunszt potwierdził występ podczas wieczoru Bass Mutations na  Unsound Festival New York. Udało nam się namówić Jack’a, żeby zagrał w Krakowie podczas imprezy zapowiadającej tegoroczną odsłonę festiwalu. Na łamach internetowego portalu Resident Advisor ukazał się taki komentarz: „Jeśli do tej pory nie znaleźliście się w gronie czcicieli muzyki Untolda , to najprawdopodobniej nie interesujecie się tym, co dzieje się na scenie bass’owej.”  Ci, którzy 2 października wybiorą się do Pauzy, będą mogli  poddać się mirażom jego muzyki. (Dla tych, którzy chcą na własne uszy przekonać się jak brzmi zeszłoroczny set Untolda.)

Protegowany takich postaci  jak Anthony Shakir, Hudson czy redaktorów pierwszego kanału radia BBC Redinho zadebiutował EP-ką wydaną nakładem wytwórni Numbers. Album, zatytułowany Bare Blips zawiera osiem utworów będących przedziwnym aliażem wszelkich odcieni elektroniki; jeden z krytyków stwierdził, że krążek brzmi jak „Commodore 64 wrzucony do bębna wirowej suszarki marki survival-horror-dubstep” – ten, i inne opisy świadczą o tym, że warto śledzić poczynania Redinho. Jego występ to kolejny debiut live, który dla Was przygotowaliśmy.

Te dwa wydarzenia będą swego rodzaju zapowiedzią wszystkiego, co czeka Was podczas tegorocznej odsłony Unsoundu, a czeka Was naprawdę dużo: podczas czterych klubowych nocy wystąpią m.in.: Shackleton, Mount Kimbie, Kyle Hall, James Blake, Lindstrom, Oni Ayhun, Actress, Dorian Concept, Mike Huckaby, TRG + Falty DL, Terror Danjah, Petre Insperescu, Derek Plaslaiko, Badawi, Jackmaster i Deadboy.

LINE UP

1.10.2010, Klub 1500m2

SBTRKT
REDINHO (Live)
BSHOSA
DR DIP
THE PHANTOM

start 22, entry 20 zl

2.10.2010, PAUZA

UNTOLD
REDINHO (Live)
BSHOSA
ZEPPY ZEP

start 22, entry 20 zl

Untold, SBTRKT, Redinho