Gerry Read z 12″ dla Fourt Wave.

Gerry Read z 12″ dla Fourt Wave.

ee

Gerry Read to niewątpliwie talent czystej wody.

Niespełna 21 letni Anglik mieszkający w północnej części Londynu może poszczycić się jak na swój wiek imponującą dyskografią.

Zanim jednak znalazł się w miejscu, w którym jest dzisiaj musiał od czegoś zacząć, a zaczął nietypowo bo od gitary i perkusji by później zabrać się za komponowanie własnych utworów.

Swoje dotychczasowe dokonania wydawał między innymi za pośrednictwem takich wytwórni jak Delsin, Ramp Recordings czy chociażby Fourt Wave.

W tej ostatniej miał przyjemność wydawać najczęściej i w tym labelu również ukazał się w listopadzie ubiegłego roku długo oczekiwany LP zatytułowany „Jummy”.

Młody producent w swoim brzmieniu eksploruje klasyczne 4/4, które w połączeniu ze specyficznym brudem i różnego rodzaju wokalizami daje bardzo ciekawe efekty.

Najnowszy materiał został wydany zarówno winylowo jak i cyfrowo i składa się  z dwóch kompozycji: ’Crave / Enjoy A Day Out’.

Premiera za pośrednictwem Fourth Wave miała miejsce 6 Czerwca.

Nieliczni mogą go pamiętać z warszawskiego występu na imprezie organizowanej przez Głębokie Pasmo x MOTF, 21 września ubiegłego roku w klubie 55.

My mamy nadzieje, że wystąpi w Polsce jeszcze nie raz i równolegle zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej:

s
[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/90139638″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]