Jurek + Jacek = Tumult Hands czyli co dwie głowy to nie jedna

Jurek + Jacek = Tumult Hands czyli co dwie głowy to nie jedna

Co może powstać z połączenia dwóch następujących składników:

Muzycznej wizji faceta, który w dzieciństwie zafascynowany brzmieniem Chopina i Bacha totalnie zakochał się w muzyce w ogóle, a podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapoznał się z elektronicznymi, nieco industrialnymi dźwiękami co zmieniło jego podejście do muzyki do tego stopnia, że słuchanie stało się nie wystarczające – pojawiła się potrzeba tworzenia. Poszukujący w dźwiękach duszy, a w formach ascetyzmu, miłujący harmonię, lecz otwarty na eksperymenty, zainspirowany współczesną muzyką poważną, i wstawiający wszystkie te elementy pod wspólny mianownik oryginalności Jurek Przeździecki to pierwszy składnik naszego równania.

Drugim elementem równania jest rok starszy od poprzednika warszawiak, który porzucił rolę DJ-a na rzecz grania na żywo i produkcji własnej, niepowtarzalnej muzyki. Kiedy większość artystów nawet o tym nie myślała nasz bohater spędził nieco czasu w Berlinie co poskutkowało wydaniem EP-ek dla kilku niemieckich wytwórni takich jak Trapez, Klang czy De:Bug Hartwaren. Założyciel wytwórni Recognition wydającej nie bez dbałości o detale i kompletne lecz wciąż taneczne produkcje, zauważony przez legendarnego Svena Vätha , mający na koncie wydawnictwa dla Cocoon Jacek Sienkiewicz to bez wątpienia jedna ze sztandarowych postaci rynku muzyki elektronicznej made in Poland.

Z tak otwartych na nowości i nieograniczonych umysłów może powstać tylko projekt, który na dwóch solidnych fundamentach zbuduje zupełnie nową jakość – Tumult Hands czyli występy live, wydawnictwa oparte na eksperymentalnym i improwizacyjnym podejściu do techno. Duet Jacka i Jurka zaprezentował się po raz pierwszy, lecz w pełnej krasie w poznańskim Eskulapie podczas ostatniego weekendu supportując Minilogue. Wszyscy obecni z wypiekami na twarzy wspominają event i czekają na więcej. Jacek i Jurek są potwierdzeniem sformułowania Dobre Bo Polskie. Jesteśmy dumni i czekamy na więcej!

Łapcie live od Jacka i podcast od Jurka.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/113334842″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/95303430″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]