Kixnare z Red LP dla U Know Me Records

Kixnare z Red LP dla U Know Me Records

Kixnare - Red LP

Pochodzący z Częstochowy producent i DJ, Kixnare (Łukasz Maszczyński) wydał nowy, długogrający album zatytułowany 'Red’ nakładem rodzimej wytwórni U Know Me Records. Myślałam, że jego poprzedni album 'Digital Garden’ z 2010 roku jest niesamowity jednak już po pierwszym odsłuchu najświeższego materiału zdałam sobie sprawę, że byłam w błędzie. ’Red’ zachwyca jeszcze mocniej! 

Na albumie znajdziemy dziesięć utworów, z starannie dobranymi, nowofalowymi wokalami RnB wkomponowanymi w bassowe dźwięki UK. Chwilami możemy też usłyszeć hip hopowe, rozbujane nieco tempo, jednocześnie przepełnione współczesnymi clapami i syntetycznymi bitami.  Kixnare zapewnia 40sto minutową przyjemność dla ucha. Zgrabne uzupełnianie się kilku linii melodycznych,  z bardziej minimalistycznymi wokalami niż w przypadku 'Digital Garden’, gdzie raczej wypełniały przestrzeń, nie wychodząc na pierwszy plan.

Wprowadzający w całość kawałek 'Echoes’ zdradza słuchaczowi klimat wielowarstwowych, emocjonalnych syntezatorów i łagodnych brzmień całego albumu. Kolejnym jest  mój ulubiony- 'Gucci Dough’, od którego nie da się opędzić już po pierwszym odsłuchu. Zapętlony wokal, z pogłosami w tle oraz niezwykle prostą rytmiką sprawiają, że nie można przestać go słuchać. Jest jeszcze 'Goin Home’, ’No More’,  czy ’The Eraser’, które mogą zdziałać cuda na niejednym klubowym parkiecie. Wszystko doskonale wyważone i pełne drobnych szczegółów, które składają się na niesamowity klimat całości.

Zdecydowanie jest to jedna z lepszych płyt, uciekająca od banału i prostoty. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni kupując całość.

POLECAMY!

TRACKLISTA:

  1. Echoes
  2. Gucci Dough
  3. Chicago Bulls
  4. Goin Home
  5. The Eraser
  6. Q&A
  7. No More
  8. Automatik
  9. Mindfuck
  10. Red Dreams

Całość można kupić na bandcamp.