Rusza Ars Cameralis 2019

Rusza Ars Cameralis 2019

Już 9 listopada startuje katowicki festiwal Ars Cameralis i potrwa on do 24 listopada. Festiwal ten jest sporym przedsięwzięciem gdyż łączy takie dziedziny jak literatura, wystawy, koncerty, performance czy pokazy filmowe.

My oczywiście polecamy cały festiwal oraz jego szeroki program, jednak szczególnie zachęcamy do koncertów. W tym roku można liczyć na sporo ciekawego, zdekonstruowanego popu połączonego z elektroniką, sprawdźcie poniżej nasze highlighty z programu.

 

13 listopada (środa), g. 19:00, Kinoteatr Rialto

Dillon – To złote dziecko alternatywnego popu. Jej utwory zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy na kanale YouTube, co otworzyło artystce drogę do profesjonalnej kariery. Posiada wyraźny, nieco ekscentryczny i dziecięcy głos, porównywany przez krytyków do Kate Bush i Björk.

Do posłuchania

 

14 listopada (czwartek), g. 20:00, Kinoteatr Rialto

Jessica Pratt – Jessica mieszka w Kalifornii i po trzech płytach dorobiła się już statusu klasyczki songwritingu. Muzyka Jessiki Pratt często bywa określana jako freak folk  gatunek kojarzony z psychodelą i ruchem neohipisowskim  ale artystka niechętnie poddaje się takim kategoryzacjom. W swoich utworach eksploruje wszelkie możliwe zakątki folku, w które wplata inspiracje klasycznym rockiem, szczególnie tym kalifornijskim.

Do posłuchania 

 

17 listopada(niedziela), godzina 20, Jazz Club Hipnoza

Donny McCaslin – Ten utalentowany saksofonista stał się rozpoznawalny dopiero kilka lat temu, kiedy sam David Bowie zaprosił go do nagrania ostatniej płyty. McCaslin współpracował z wieloma cenionymi muzykami: Gilem Evansem, Marią Schneider, Davem Douglasem czy Georgem Gruntzem. Na koncie ma trzynaście albumów nagranych jako lider, a ostatni — wydany w ubiegłym roku Blow. — jest swoistym hołdem dla Bowiego, a zarazem nowym rozdziałem w twórczości McCaslina.

Do posłuchania

 

23 listopada, g. 19, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego – Scena w Galerii

Jenny Hval – Prawdopodobnie największa gwiazda z całego muzycznego programu festiwalu. Ulubienica portalu Pitchfork, Awangardowa artystka zajmująca się literaturą i publicystyką. Do Katowic przyjedzie ze swoim najnowszym albumem, The Practice of Love, w którym wraz z zespołem muzyków, artystów wideo oraz tancerzy łączy muzykę, literaturę i ruch.

Do posłuchania

 

Pełny program oraz bilety znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu