Sigur Rós na Openerze

Sigur Rós na Openerze

Parę dni temu Sigur Rós opublikowali daty trasy koncertowej na przyszły rok, a teraz już wiadomo gdzie dokładnie pojawią się w naszym kraju. Na Openera powracają dokładnie po 10 latach i zagrają pierwszego dnia tj. 29 czerwca. Ponadto, zespół pracuje nad nowymi utworami i jak zapowiada w swoim oświadczeniu czeka nas nowe show.

„za każdym razem, kiedy ruszasz w trasę, chcesz, żeby była ona inna… i za każdym razem jest, zazwyczaj dlatego, że masz nowy album, który chcesz zagrać ludziom. to daje dużo radości, bo musisz się nieźle natrudzić, żeby na scenie odtworzyć brzmienie, które uzyskałeś w studiu. ale był też czas, kiedy wszystko robiliśmy odwrotnie, pracowaliśmy w drodze i potem mieliśmy problem, by uchwycić „to coś” w studiu. tym razem, poza graniem piosenek które znacie, chcieliśmy jednocześnie pamiętać o wrażeniu „grania na wyczucie” z początków „ágætis byrjun”, kiedy to przez dwa lata, każdego kolejnego wieczora, przed tłumem ludzi, tworzyliśmy i rekonstruowaliśmy piosenki, które miały przetrwać stając się albumem „( )”. mając w pamięci te doświadczenia, z przyjemnością oświadczamy, że latem przyszłego roku ruszamy w trasę w duchu właśnie takiej przygody. Wszystko, co możemy teraz powiedzieć, to tylko to, że będzie inaczej, będą nieprezentowane wcześniej utwory, będzie nowy show i być może jeszcze jakieś „nowości”.  ponadto możemy Was prosić o zaufanie w tej kwestii.” 

W jakie miejsce zaprowadzi zespół obrany kierunek? Jak Sigury będą brzmieć na żywo? Jak będzie wyglądać nowa formuła koncertów? Czy Kjartan Sveinnson kiedyś powróci? Rosną znaki zapytania, a odpowiedzi na niektóre pytania poznamy 29 czerwca!