Solowe popisy KASP’a

Solowe popisy KASP’a

Kacpra Bogacza polskim słuchaczom muzyki elektronicznej raczej przedstawiać za specjalnie nie trzeba. Połówka lubianego i gorąco przyjmowanego na polskich parkietach duetu Pol_On, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej ( Wydział Jazzu) rozpoczyna nowy rozdział w swojej dzialalności muzycznej. Pod aliasem KASP z początkiem marca ukaże się pierwszy solowy materiał producent wydany przez berlińską wytwórnię Yarn Audio. Black Water EP zagląda w wypełnione radością kąciki nowoczesnej muzyki bassowej, choć pozwala także odetchnąć i zatopić się w głębi melancholijnego nastroju. Całą przygodę zaczynamy od zachodu slońca, który koi dźwiękowym minimalizmem i pobrzdękiwaniem gitary. Spokojne i relaksujące chwile kończą się wraz z porannym szaleństwem, którego większość z nas doświadcza każdego ranka. Ciśnienie wzrasta na skutek połamanego rytmu przeplatanego damskim wokalem, który budzi nas do życia i nakręca na cały, zapewne pracowity dzień. W końcu jednak czas na odpoczynek… w formie zabawy? Śmiech dzieci nie zapowiada specjalnego szaleństwa dla dorosłych, jednak chwilę później wiemy już jak bardzo się pomyliliśmy. Pulsujący dźwięk już zdążył nas porwać, kiedy przychodzi czas na wejście do ciemnych odmętów zbiornika wodnego. A może naszej duszy? Smyczki skłaniają do refleksji nad ostatnimi mniej lub bardziej udanymi poczynaniami. Pozostając w tym klimacie powoli historia zatacza koło i kończymy razem. Razem z ukojeniowym transem, który dla każdego znaczy pewnie coś innego. Czujecie się skonsternowani takim opisem i trochę nie wiecie o co chodzi ? Poniżej tracklista wydawnictwa KASP’a i próbka dźwięku. Teraz wszystko powinno stać się jasne 🙂 Dla mnie numerem jeden jest tytułowe Black Water, a cała EP-ka zasługuje na 10/10. Za zróżnicowanie, za dynamikę, za umiejętne i płynne poruszanie się po odmiennych nastrojach.

Jeżeli przypadnie Wam do gustu ten materiał polecamy także przetestować parkietowe sztosy powstałe w wyniku współpracy Kacpra z Mią Twin.

KASP_Photo1

Tracklista:

01. Western Sunset
02. Morning Madness
03. Playground
04. Black Water
05. We Together

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/134573287″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]