What difference does it make?

What difference does it make?

Dokument “What difference does it make?” jest hołdem dla muzyki i osób, które mają wpływ na jej obecne brzmienie. O swoim podejściu do muzyki i procesu tworzenia opowiadają w nim m.in.: Brian Eno, Erykah Badu i Gorgio Moroder. Premiera filmu odbędzie się 17 lutego o godz. 20:00 w salach kinowych 65 miast na całym świecie. Dzień później (18 lutego) film będzie można obejrzeć bezpłatnie w Internecie.

“What difference does it make?” jest hołdem dla muzyki i uczczeniem 15. rocznicy powstania Red Bull Music Academy. Film wyreżyserowany przez Ralfa Schmerberga powstał podczas nowojorskiej edycji Akademii w maju minionego roku. W ciągu czterech tygodniu odbyło się tam 34 unikalnych występów i kolaboracji, w których uczestniczyło 236 artystów.

Erykah-Badu_Red-Bull-Music-academy-NY-2013_fot.-Dan-Wilton_Red-Bull-Content-Pool

Długometrażowy dokument, który powstał podczas Red Bull Music Academy w Nowym Jorku jest uchwyceniem atmosfery Akademii, wykładów, koncertów oraz wywiadów, a czasem intymnych rozmów o muzyce. O procesie tworzenia, podejściu do muzyki i wyzwaniach, jakie stoją przed artystą, opowiadają m.in. takie ikony muzyki jak: Brian Eno, Giorgio Moroder, Erykah Badu, Nile Rodgers, James Murphy, Rakim, Q-Tip, Lee ‘Skratch’ Perry, Skream czy Richie Hawtin,

Produkcją dokumentu zajął się berliński kolektyw Mindpirates. Premiera “What difference does it make?” będzie miała miejsce jednocześnie w 65 kinach na całym świecie 17 lutego o godz. 20:00.

Lista kin, w których odbędzie się projekcja jest dostępna na stronie www.rbma15.com

Z kolei 18 lutego film zostanie udostępniony w Internecie i będzie go można bezpłatnie obejrzeć na stronie www.redbull.pl muzyka oraz www.rbma15.com