Unsound ogłasza kolejnych artystów

Unsound ogłasza kolejnych artystów

CRAIG LEON wykona na żywo „Nommos”. Wydany po raz pierwszy w 1981 roku album ukazał się właśnie ponownie nakładem RVNG, wzbudzając zachwyt krytyków. Teraz zostanie zaprezentowany na żywo przez muzyków Sinfonietty Cracovii. Wykonaniu „Nommos” będzie towarzyszyć specjalnie zamówiona na tę okazję wizualizacja video.

Double Vision” duetu ATOM I ROBINA FOXA  to projekt zamówiony przez Unsound we współpracy z australijskim Adelaide Festival. Krakowska edycja Unsoundu będzie pierwszą okazją do usłyszenia i zobaczenia efektów współpracy tych artystycznych indywidualności. Kolejny występ odbędzie się w marcu 2015 w Adelajdzie.

THE BUG który wyda swój nowy album zaprezentuje specjalne show z udziałem  COPELAND, FLOWDANA, MANGI i MISS RED. Dwa wyraźne wątki płyty „Angels and Devils” – motyw jasności i ciemności – zostaną odzwierciedlone również na żywo

Festiwal ugości trzech wpływowych artystów związanych z Detroit. Jeden z założycieli Underground Resistance, ROBERT HOOD, należy do twórców gatunku minimal techno. DOPPLEREFFEKT to tajemniczy projekt, na którego czele stoi Heinrich Müller, dawniej połowa duetu Drexciya.

Diagonal Records POWELL’A to przykład muzyki w epoce postgatunkowej. W ramach showcase’u Diagonal, Powell po raz pierwszy wystąpi na żywo, manewrując pomiędzy surowym techno, postpunkiem i no wave, tworząc „muzykę dla popapranych parkietów”. Podczas tego samego showcase’u usłyszymy BRONZE TEETH (Dominic Butler z FACTORY FLOOR i Richard Smith z L/F/D/M), eksperymentalistę RUSSELLA HUSWELLA, w którego muzyce brutalizm spotyka się z rytmem, a także ogłoszonych wcześniej EVOL.

BJORN TORSKE to weteran norweskiej sceny nu-disco, z której wywodzą się Prins Tomas i Todd Terje. Na Unsoundzie pojawi się wraz z innym zasłużonym norweskim artystą, TRANSILVANIAN GALAXY aka SKATEBÅRD, który również wystąpi na żywo.

Norweżka STINE MOTLAND wystąpi przed SWANS. Jej potężnym instrumentem jest głos: przy pomocy ust, oddechu i strun głosowych artystka rozsadza tradycyjne formy śpiewu. Tego samego wieczora na scenie pojawi się PHARMAKON, która zyskała międzynarodowy rozgłos dzięki swojemu bezkompromisowemu wydawnictwu „Abandon”

Pochodzący z Niemiec KASSEM MOSSE  udoskonalił swój niepowtarzalny styl na tegorocznej płycie „Workshop 19”, dowodząc, że jest jednym z najlepszych producentów techno/house. Na tegorocznym Unsoundzie wystąpi na żywo.

Listę ogłoszonych artystów oraz szczegóły festiwalu znajdziecie na stronie festiwalu