ALIX PEREZ @Sfinks700

Data:
8 Czerwiec 2013
start 22:00
Cena: TBA pln
Facebook Event

Miejsce:
Sfinks700
Sopot
ul. Mamuszki 1
Poland

Zagrają:
Alix Perez

 

alix perez sfinks700

 

Urodzony w Belgii Alix Depauw, działający pod pseudonimem Alix Perez uważany jest obecnie za jednego z najbardziej innowacyjnych i przełomowych producentów – DJ’ów swojej generacji. Wkrótce po wydaniu debiutanckiej płyty, Alix znalazł się w czołówce drum and bass’owej sceny ciesząc się stale rosnącą reputacją oraz rozchwytywanym wachlarzem kawałków.

Wcześniejsze wydawnictwa w legendarnych label’ach takich jak Metalheadz, V Recordings oraz Soul: R zyskały artyście uznanie wśród krytyków. Alix podpisał kontrakt z należącym do Friction – Shogun Audio, w którym to wydał swój, jakże szczególny, debiutancki album zatytułowany “1984”. Porzucając tradycyjne ramy drum and bass’u, “1984” okazał się jednym z najbardziej cenionych albumów muzyki electronicznej roku 2009, zbierając niesamowicie przychylne recenzje, zdobywając rzesze zwolenników na całym świecie. Kolaboracje z artystami pokroju Peven’a Everett’a czy Foreign Beggars sprawiły, że “1984” zdobywa listy przebojów i doczekała się recenzji w takich magazynach jak Metro, Mixmag oraz wielu innych.

Początkowo Alix był najbardziej rozpoznawalny ze swoich wyszukanych soulful’owych produkcji, gdyż w jego muzyce wyraźnie słychać wpływy funk’u soul’u oraz hip hop’u. Od momentu wydania świetnego albumu w Shogun Audio w roku 2009, artysta cieszy się nieprzerwaną dobrą passą. Rok 2010 przyniósł Perez’owi jeszcze więcej sukcesów w postaci kolaboracji z artystami najwyższego lotu takimi jak Noisia, Foreign Beggars oraz Icicle, czy wydania Ep’ki zatytułowanej “Dark Days”.

W roku 2012 byliśmy świadkami wydania projektu noszącego nazwę Arp 101, który jest swoistym alter ego Alix’a Perez’a. Album zapisał się w historii muzyki jednymi z najbardziej rozchwytywanych kawałków gatunku broken beat electronica w tym momencie, zapewniając artyście sesje w programie Boiler Room TV, oraz koncerty z Foreign Beggars zrealizowane w należącym do BBC, legendarnym Maida Vale studio. Artysta nie zwalnia tempa i chodzą słuchy że drugi album Alix Perez’a jest bliski ukończenia, a jego wydawnictwo zaplanowane jest przez Shogun Audio na pierwszą połowę 2013 .

W międzyczasie Alix cały czas gra swoje Dj’skie sety, które powodują, że ludzie błagają go o więcej. Muzyczna różnorodność z dziedzin od drum and bass’u po hip hop, ze wszystkim co znajduje się pomiędzy, spowodowała, że fani jednogłośnie okrzyknęli go jednym z najbardziej utalentowanych artystów w grze.