II Dzień Urodzin Strefy Kultywator

II Dzień Urodzin Strefy Kultywator

Data:
29 Czerwiec 2013
start 21:30
Cena: 10 pln
Facebook Event

Miejsce:
Strefa Kultywator
Poznań
Zielona 8
Poland

Zagrają:
Envee, Kornel "3K" Kondrak, Mike Panda, Spisek Jednego

Plakat_Strefa_Kultywator

►Drugi wieczór urodzin muzycznie wypełnią jeden z ciekawszych postaci polskiej sceny new beatowej! Na scenie pojawią się ENVEE (Niewinni Czarodzieje/ U Know Me Recods) oraz SPISEK JEDNEGO (Night Marks Electric Trio)! Wsparcie zapewnią Kornel “3K” Kondrak (Roux Spana Beat Trio) na perkusji oraz Mike Panda!

ARTYŚCI:
ENVEE (Niewinni Czarodzieje/ U Know Me Records)
W 2003 roku nakładem wytwórni Kayax ukazał się jego debiutancki longplay pod tytułem Envee i Niewinni Czarodzieje, a utwory z tego albumu znalazły się na kilku kompilacjach na rynku europejskim i w Polsce. W 2006 roku, jedna z najbardziej uznanych niezależnych hiphopowych wytwórni Asfalt Records wydała płytę duetu Fisz Envee Fru!. Pod szyldem Innocent Sorcerers wydał 12 calowe single w londyńskiej wytwórni Fluid Ounce i szwedzkiej Raw Fusion ze Sztokholmu, a pod pseudonimem Telesfor na niemieckim Pulver Rec. Wykonane przez niego remiksy ukazały się nakładem takich europejskich wydawnictw jak Sonar Kollektiv, Compost czy Heyah Hi-Fi, a remiksowani przez niego artyści to między innymi Koop, Slope, S.U.M.O. lub Ichiro Suezawa. Ma na koncie remiksy również dla artystów krajowych, takich jak Krzysztof Komeda, Marysia Peszek, Pink Freud, Natalia Kukulska, Sistars, Pinnawela, Smolik, Reni Jusis, Novika, Milupa, Monika Brodka, Szarmi, Tworzywo Sztuczne i inni. Obszerny zbiór remiksów Envee`ego pod tytułem Recipes został wydany na dwupłytowym albumie i winylu przez oficynę Kayax w maju 2008 roku.

W latach 2006-2008 członek koncertowego składu Fisz Emade -Tworzywo Sztuczne. Uczestnik i kreator eksperymentalnych składów koncertowych Tomasza Stańko i Andrzeja Smolika. Jako członek i kierownik muzyczny zespołu występującego z Natu, współtworzył duet Natu Envee na pierwszej, po rozpadzie Sistars, płycie Natalii Przybysz Maupka Comes Home. Współproducent utworów z jej drugiego albumu Gram Duszy z 2010 roku oraz utworów na albumach Marysi Peszek, Marysi Sadowskiej, Muzykoterapii. W studio realizuje nagrania i miksuje dla Pink Freud, Marcina Maseckiego, Marysi Sadowskiej czy Pompon Music. Aktualnie z Andrzejem Smolikiem tworzy duet Poika, a wraz z Maceo Wyro w latach 2006-2007 na antenie Jazz Radio prowadził audycję radiową.
W 2011 roku jako instrumentalista (na płycie Enzak Celestial Toyroom), remikser i producent, podjął współpracę z wytwórnią Junołmi, owocem której będzie 12 calowy winylowy singiel Kali EP.
Autor muzyki teatralnej, współpracował z niezależnymi teatrami Usta Usta (m.in. Rzeźnia Lila Róż), Porywacze Ciał (Best of), Polskim Teatrem Tańca (Dancing Hz), Michałem Znanieckim (Innocenti Czarodzieje). Jego utwory zostały wykorzystane w filmach (Egoiści, Wtorek), w słuchowiskach, reklamach radiowych i telewizyjnych oraz niezależnych undergroundowych produkcjach audiowizualnych.
Gwiazda wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą takich jak: Heineken Open`er, Tauron Nowa Muzyka, Malta Festival, Boogie Brain, Pohoda, Brave, Summer of Music, Selector i Creamfields.

Rok 2011 zdecydowanie należy do niego. Wystąpił na największych festiwalach: Heineken, Boogie Brain, Coke, Tauron Nowa Muzyka oraz dał się poznać jako znakomity eksperymentator miksując Steva Reicha podczas Sacrum Profanum.

We wrześniu 2011 ukazała się jego EPka Kali, wydana nakładem U Know Me Records.

SPISEK JEDNEGO
DJ i producent z Wrocławia. Współtwórca fenomenalnego Night Marks Electric Trio. Jego wysiłki producenckie w NMET oraz solo zostały docenione zaproszeniem do Red Bull Music Academy Bass Camp gdzie wraz z m.in. Danielem Drumzem, Kixnarem, Teielte, Zeppy Zepem oraz Mentem XXL doskonalił swoje umiejętności. Utwór “Thundercut” bedący efektem tego wydarzenia został wydany na składance RBMA nakładem wytwórni S1 Warsaw. Współtworzy też wrocławski kolektyw Poppa Fats’ Dlghts w skład którego wchodzi również en2ak oraz BRT. Utwór “Ego Trip” który wyprodukował wraz z en2akiem ukazał się na winylu tego drugiego oraz został zremixowany przez m.in. Teielte oraz Lower Entrance. Jego remix utworu Natalii Lubrano “R.E.S.P.E.C.T” był chętnie grany na antenie PR Czwórka jaki oraz Radio Roxy. Obecnie pracuje nad albumem NMET, który ma ukazać się nakładem U Know Me Records w 2013 roku.

MIKE PANDA
promotor, dj, kolekcjoner winyli. Jego sety to mix new beat’owych brzmień, house/ uk funky/ jak i wszystkich innych pokrewnych gatunków muzycznych, nie zapominając o klasyce z hip-hop’owej biblioteki. Przemierza nasz kraj wzdłuż i wszerz w celu zaserwowania ludziom dobrego groove’u, ambitnego brzmienia, czyli całej ferajny klasyki gatunków od oryginałów po edycje. To czas dla muzyki łączącej pokolenia, miłośników spędzania czasu na parkiecie jak i tych lubiących wlać sporą dawkę dźwięków do swoich uszu. Inicjator wrocławskiego J Dilla Tribute i innych równie ciekawych imprez tematycznych. W lipcu 2011 jego autorska audycja “Dobrze dziś wyglądasz” pojawiła się na falach wrocławskiego Radia Luz (91.6 fm), którą można usłyszeć w każdy czwartek o 20.00. Inicjator cyklu SoulBowl w warszawskim Powiększeniu. Wraz z Disordered utworzył projekt “Dobry Wieczór” (cykl muzyczny, audycja radiowa). W 2012 roku odbył trasę po Polsce wraz z Roux Spana Beat Trio jako dj składu.

►KORNEL “3K” KONDRAK (Roux Spana Beat Trio)
Absolwent szkoły przy ulicy Bednarskiej w Warszawie w klasie perkusji Czesława “Małego” Bartkowskiego.
Obcenie student Det Fynske Musikkonservatorium W Odense (Dania) w klasie Andersa Mogensena.

3K przygodę ze sceną zaczął mając 11 lat, udzielając się w różnych projektach grając głównie piosenkę autorską i poezję śpiewaną.
Z ważniejszych osiągnięć wymienić należy współpracę z Lady Mariką – Królową Polskiego Reggae, Gabrielą Lencką, nagranie płyty “Kto, Co?” z Janem Kondrakiem, oraz udział w projekcie Pend of Sky.
Ponadto w 2010 roku jako część zespołu “Swinging Birds Quartet” zdobył I nagrodę w VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie. Otrzymał tam również wyróżnienie indywidualne. W komisji festiwalu zasiadali: Włodek Pawlik, Cezary Konrad i Paweł Pańta.

Najważniejszym jego projektem jest założone przez Roux Spanę w styczniu 2011 RSBT (Roux Spana Beat Trio) z którym nagrali płytę wydaną 15go Marca 2013 nakładem Poznańskiego Labelu Proporcja.com. W Tym składzie 3K wypracował sobie swój unikalny styl, łącząć inspiracje takimi perkusistami jak Chris “Daddy” Dave, czy Daru Jones, nie zapominając o współczesnych produkcjach hip-hopowych w których da się usłyszeć zupełnie świeże pomysły na to jak ułożone są linię bębnów.
3K’go można usłyszeć na jednym z tracków płyty “Time To Build” znakomitego duetu Dj Czarny/Tas której data premier, to 7 Czerwca 2013 roku.