I Dzień Urodzin Strefy Kultywator

I Dzień Urodzin Strefy Kultywator

Data:
28 Czerwiec 2013
start 21:00
Cena: 10 pln
Facebook Event

Miejsce:
Strefa Kultywator
Poznań
Zielona 8
Poland

Zagrają:
Dj Eprom, Emade, Kornel "3K" Kondrak, Mike Panda

Plakat_Strefa_Kultywator

►Pierwszy wieczór urodzin muzycznie wypełnią prawdziwe legendy! Na naszej scenie pojawią się EMADE oraz DJ EPROM, którzy zaprezentują swoje wyjątkowe dj sety, od ulubionych płyt po historię hip hopu. Aby to wszystko dopełnić, wpierać ich będą Kornel “3K” Kondrak (Roux Spana Beat Trio) na perkusji oraz Mike Panda, którzy przygotują specjalny set na ten wieczór!

ARTYŚCI:
►EMADE (DJ SET)
Producent wszystkich pięciu albumów Fisza i Tworzywa Sztucznego (dwa pierwsze zdobyły nominacje do “Fryderyków” w kategorii “Album roku – Hip-Hop”, trzeci w kategorii “Album roku – muzyka klubowa”). Muzyk, producent, perkusista, DJ. Na 20. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (Wrocław 1999) akompaniował na gramofonach występowi Nicka Cave’a i Bad Seeds. Polski producent roku 2001 w/g hiphopowego pisma “Klan”. W podsumowaniu roku 2002 tego samego pisma Emade został wyróżniony “za organiczne i elektroniczne smaczki “F3″” (jedno z 4 wyróżnień producenckich).

DJ EPROM (DJ SET) (Modulators/ Sztigar Bonko/ Asfalt Records)
(wł. Michał Baj) to jeden z najbardziej utalentowanych turntablistów w Polsce. Jest Dj-em oraz producentem. Już w wieku 23 lat osiągnął w kraju wszystko to co było możliwe do zdobycia na konkursach dj-skich. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi połączonemu z pełnym profesjonalizmem DJ Eprom nie ma sobie równych.

Miejsce lidera w branży muzycznej osiągnął dzięki wytrwałości i oryginalnemu stylowi. W 2003 został finalistą konkursu “Pop DJ”, a w 2004 zdobył tytuł Mistrza Polski konkursu “Pop DJ”. W 2003 roku zdobył 5 miejsce na ITF Polska w kategorii advancement.W 2004 zdobył 3 miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Vestax Extravaganza Eastern Europe, 4 miejsce na Mistrzostwach Europy ITF w kategorii scratching. Jest również zwycięzcą internetowego konkursu Skrecz Battle z 2004 roku. Zdobył wtedy również tytuł Mistrza Polski ITF w kategoriach scratching i advancement.Ma na swoim koncie dwa w pełni autorskie projekty: EMO –Funky Emotions EP (2003) i Commodore The Data Wars LP (2005). W 2005 wywalczył tytuł v-ce Mistrza Europy ITF w kategorii scratching, W roku 2006 DJ Eprom zdobył 1 miejsce w eliminacjach ITF Kraków, 1 miejsce Rodec Scratch Challenge – Turntable oraz 1 miejsce Rodec Scratch Challenge – Scratch. Ma na swoim koncie w sumie sześć tytułów Mistrza Polski Federacji ITF/IDA i ten najważniejszy Tyuł Mistrza Świata turntablistów w kategoriach Technical oraz Show. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Q-Bert, X-MAN, Tonny Vegas, Unkut, Rafik i z wieloma innymi.

MIKE PANDA
promotor, dj, kolekcjoner winyli. Jego sety to mix new beat’owych brzmień, house/ uk funky/ jak i wszystkich innych pokrewnych gatunków muzycznych, nie zapominając o klasyce z hip-hop’owej biblioteki. Przemierza nasz kraj wzdłuż i wszerz w celu zaserwowania ludziom dobrego groove’u, ambitnego brzmienia, czyli całej ferajny klasyki gatunków od oryginałów po edycje. To czas dla muzyki łączącej pokolenia, miłośników spędzania czasu na parkiecie jak i tych lubiących wlać sporą dawkę dźwięków do swoich uszu. Inicjator wrocławskiego J Dilla Tribute i innych równie ciekawych imprez tematycznych. W lipcu 2011 jego autorska audycja “Dobrze dziś wyglądasz” pojawiła się na falach wrocławskiego Radia Luz (91.6 fm), którą można usłyszeć w każdy czwartek o 20.00. Inicjator cyklu SoulBowl w warszawskim Powiększeniu. Wraz z Disordered utworzył projekt “Dobry Wieczór” (cykl muzyczny, audycja radiowa). W 2012 roku odbył trasę po Polsce wraz z Roux Spana Beat Trio jako dj składu.

►KORNEL “3K” KONDRAK (Roux Spana Beat Trio)
Absolwent szkoły przy ulicy Bednarskiej w Warszawie w klasie perkusji Czesława “Małego” Bartkowskiego.
Obcenie student Det Fynske Musikkonservatorium W Odense (Dania) w klasie Andersa Mogensena.

3K przygodę ze sceną zaczął mając 11 lat, udzielając się w różnych projektach grając głównie piosenkę autorską i poezję śpiewaną.
Z ważniejszych osiągnięć wymienić należy współpracę z Lady Mariką – Królową Polskiego Reggae, Gabrielą Lencką, nagranie płyty “Kto, Co?” z Janem Kondrakiem, oraz udział w projekcie Pend of Sky.
Ponadto w 2010 roku jako część zespołu “Swinging Birds Quartet” zdobył I nagrodę w VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie. Otrzymał tam również wyróżnienie indywidualne. W komisji festiwalu zasiadali: Włodek Pawlik, Cezary Konrad i Paweł Pańta.

Najważniejszym jego projektem jest założone przez Roux Spanę w styczniu 2011 RSBT (Roux Spana Beat Trio) z którym nagrali płytę wydaną 15go Marca 2013 nakładem Poznańskiego Labelu Proporcja.com. W Tym składzie 3K wypracował sobie swój unikalny styl, łącząć inspiracje takimi perkusistami jak Chris “Daddy” Dave, czy Daru Jones, nie zapominając o współczesnych produkcjach hip-hopowych w których da się usłyszeć zupełnie świeże pomysły na to jak ułożone są linię bębnów.
3K’go można usłyszeć na jednym z tracków płyty “Time To Build” znakomitego duetu Dj Czarny/Tas której data premier, to 7 Czerwca 2013 roku.