III Targi Niezależnych Wytwórni

III Targi Niezależnych Wytwórni

Data:
21 Czerwiec 2014
start 14:00
Cena: free pln
Facebook Event

Miejsce:
Cafe Kulturalna
Warszawa
pl. Defilad 1
Poland

Zagrają:
Dj Alonzo, duy gebord, Jakub Lemiszewski, Justice Beaver, Pokusa, RRRKRTA, Souvenir de Tanger, Sylwia, Wilga

Pełni optymizmu i energii w związku z nadchodzącym latem zapraszamy na III Targi Niezależnych Wytwórni. Druga odsłona naszej imprezy w lutym pokazała ogromne zainteresowanie tą inicjatywą, a sam lokal Cafe Kulturalnej wręcz pękał w szwach. Na nadchodzącej edycji imprezy mamy zaszczyt okupować przestrzeń wspaniałego Placu Defilad – nasze wydarzenie odbędzie się zatem na świeżym powietrzu. Dla urozmaicenia formuły tym razem stawiamy przede wszystkim na koncerty, ale oczywiście usłyszycie też kilka winylowych setów. W sobotę 21 czerwca na Placu Defilad zagra trójmiejska Wilga, noise’owy Duy Gebord, poznański gitarzysta Kuba Lemiszewski, eksperymentalne trio Pokusa i orientalny Souvenir de Tanger. W sobotnie popołudnie planujemy również muzyczne Q&A, o czym szerzej wkrótce!

☛ Podczas Targów swoje wydawnictwa zaprezentują:

1. BDTA
2. Bocian Records
3. Bołt Records
4. Crunchy Human Children
5. Dunno Recordings
6. Eter Records
7. Gusstaff Records
8. FYH! Records
9. Jasień
10. Lado ABC
11. Latarnia Records
12. Mik Musik
13. Monotype
14. Music Is The Weapon
15. Pardon, To Tu
16. Pawlacz Perski
17. Requiem Records
18. Sangoplasmo
19. Side One
20. U Know Me Records
21. Wounded Knife

☛ O 16 zapraszamy na panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

✎ Bartek Chaciński (Polityka)
✎ Marcin “Groh” Groszkiewicz (U Know Me)
✎ Dominika Węcławek (Monotype)
✎ Michał “Borek” Borkiewicz (Powiększenie/Plac Zabaw)
✎ Michał Turowski (BDTA) 
✎ Andżelika Kaczorowska (Rwa/Screenagers)

☛ Usłyszycie też kilka występów na żywo:

♬ Wilga to trójmiejski zespół, który bardzo szybko nabył umiejętność tworzenia zwiewnych, a jednocześnie bogato zaaranżowanych i niebanalnych piosenek. W krótkich singlowych formach muzycy łączą brzmienie gitar, perkusji i subtelnej elektroniki, tworząc pomysłowe i chwytliwe kompozycje, czerpiące z dokonań Grizzly Bear, Touchy Mob czy rodzimego Kristen. Grupa kontrastuje ze stereotypem gitarowego zespołu – wiedzą jak minimalistyczne gitary osadzić w chwytliwym rytmie, tworząc z jednej strony frapujące rockowe kawałki instrumentalne, z drugiej emocjonalnie brzmiące ballady.

♬ Jakub Lemiszewski kojarzony jest głównie jako gitarzysta takich składów jak Graveyard Drug Party, Social Cream czy Bambong. Obecnie muzyk z Poznania skupia się na solowych poszukiwaniach zorientowanych wokół internetowej psychodelii i dekonstrukcji dźwięku. Czasem grywa hałaśliwe improwizacje, ale ostatnio znacznie bardziej pochłaniają go komputery i sample.

♬ Souvenir de Tanger to projekt Wiktora Milczarka dla znudzonych Europejczyków. W lutym tego roku nakładem wytwórni BDTA ukazała się jego debiutancka płyta. To niezwykła pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Fantomy i halucynacje.

♬ duy gebord to projekt bez określonych ram stylistycznych. Trzaski, elektroniczne bity, gitary, field recording, wirtualne instrumenty i śmieciowe sample odnalezione w zapomnianych warstwach logicznych dysku twardego.

♬ Pokusa

☛ Na miejscu będziecie mogli zakupić magazyn o muzyce współczesnej Glissando oraz warszawskie ziny Skin Yard i Rwa.

☛ Dodatkowo podczas Targów na Placu Defilad (14-20) przewidujemy zasadę open deck! Jeśli chcesz przynieść własne płyty i się nimi pochwalić, zapraszamy! Prześlij wiadomość na adres kontakt.lineout@gmail.com z tytułem “III TNW – open deck”, a my znajdziemy dla Ciebie wolny slot.

☛ O 22 zapraszamy na after party w Cafe Kulturalna, gdzie zagrają: 

✰ Sylwia (Sentel/Berlin)
✰ RRRKRTA (Brutaż) 
✰ Justice Beaver (Vatican Vibes) 
✰ DJ ALonzo (Vatican Vibes) 

Do zobaczenia na Placu Defilad!