Karenn

Karenn

Data:
18 maj 2012
start 22:00
Cena: tba pln
Facebook Event

Miejsce:
1500m2 do wynajęcia
Warszawa
ul. Solec 18
Poland

Zagrają:
Blawan, Bshosa, Essence, h108, Hadrian, Jan Piotr Szatan, Karenn, MCQ, MKO, Pariah


Music Of The Future to seria imprez, która konsekwentnie od niemal roku sprowadza do Polski producenckie gwiazdy zagraniczne. Każdego miesiąca w ramach cyklu zaprezentowali się najciekawsi twórcy elektronicznej alternatywy z różnych stron świata, byli to: Kowton, Bok Bok, L-Vis 1990, George FitzGerald, Nguzunguzu, Dubbel Dutch, Lil Silva, Cosmin TRG, Lando Kal, Kingdom, Addison Groove oraz Mosca i Ikonika. Wkrótce zawita do Warszawy dzięki MOTF również Om Unit. Gwiazdą zaproszoną na maj jest kolektyw Karenn.

18 maja w 1500m2 na Solcu zagrają Karenn, czyli duet Blawan & Pariah. Jest to bez wątpienia ścisła czołówka światowej elektroniki. Ich muzyka jak dotychczas, zebrała wyłącznie świetne recenzje. Boomkat opisał ich brzmienie jako coś pomiędzy Burialem i Marcelem Dettmannem: “robust, Bass-heavy, swung and kicking Techno variation”. Karenn to młoda muzyczna bestia, owocna współpraca dwóch genialnych producentów, którzy wzajemnnie między sobą odkrywających głębokie, ciemne dźwięki. Obaj artyści obiecują podczas imprezy w Warszawie zachować płynnośc występu, tak więc ich dwugodzinny set stanie się ekscytującą szansą prezentacji kierunku ich brzmień na rok 2012 i przyszłość.

Impreza odbędzie się w dwoch salach, dzięki czemu obok gwiazd zaprezentuje się także szerokie grono polskich producentów i Djów a będą to: Bshosa, Mcq, ekipa Głębokiego Pasma (Hadrian, Essence, Jan Piotr Szatan) oraz MKO i h108 – można więc spodziewać się dużego przekroju elektronicznych brzmień oscylujących wokół techno, deep housu oraz nowej elektroniki basowej. Do tego 2 wisienki na torcie a mianowicie świeży liveact Deama, czyli jednego z najbardziej płodnych producentów ostatnich miesięcy oraz set duetu z Gdańska: Apomallarii. Wystąpią również organizatorzy cyklu – kolektyw Mustnotsleep.

Karenn

Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym. W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.

Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi. Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.

Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.